Stěhování Praha není příjemná věc. Věděli jste ale, že se průměrně každý z nás stěhuje až 4 za život? Jen opravdu malé procento lidí, zůstává od narození ve stejném bydlišti. Proč tomu ta he? Těch důvodů je hned několik. Podívejte se na ně.
Z jakých důvodů se lidé stěhují nejčastěji
Stěhování vás může potkat jako malé děti, nejčastěji se stěhujeme v dospělosti. První důvod může být osamostatnění se od rodičů. Po dostudování se tak mladí lidé poměrně rádi stěhují do svého, respektive většinou do nějakého nájemního bytu. Ve většině případů jde o první stěhování s tím, že se na něj hlavní aktéři vyloženě těší. Dalším případem může být:
-
Stěhování za prací
-
Stěhování do města, na venkov
-
Založení rodiny
Stěhování za prací využívá dnes mnoho lidí
Práce je sice dostatek, mnohdy ale příjmy nevystačí na základní vyžití. Nejen mladí lidé, ale také ti starší se často stěhují za prací do větších měst, kde budou mít vyšší příjem a často i více benefitů. Nehraje zde roli pár kilometrů, které jsou lidé ochotni akceptovat, často se stěhují do delších vzdáleností. Příkladem může byt, kdy člověk žije třeba 50 kilometrů od Prahy a protože je v Praze lepší nabídka, přestěhuje se tam. Často se také stává, že studenti vysokých škol zůstávají v místě studia a domů se již nevrátí, protože v daném městě mají zajištěnou práci po studiu, a to třeba díky praxi, kterou při studiu absolvovali.
Stěhovat se na venkov nebo do města?
Dále může být za stěhování jednoduše dávný sen. Někteří lidé se svými rodiči žijí od svého narození na venkově a touží po bydlení ve městě. Druzí to mají obráceně, celý život žijí ve městě a v dospělosti hledají na venkově klid a relax. V neposlední řadě je důležité zmínit stěhování kvůli založení rodiny. Obvykle se tak dva stěhují z menšího bytu do většího, proto, aby měli dostatek prostoru i pro své děti.