Novinky

Rekonstrukce koupelny. Pozor na 4 chyby

Čeká vás rekonstrukce koupelny? Dejte si pozor na tyto chyby, kterých se lidé dopouštějí. Vyvarujte se nejčastějším potížím a užijte si rekonstrukci v pohodě a klidu.

Pojistka? Ani náhodou

Rekonstrukce koupelny je v případě, že se do ní pouštíte svépomocí, velká sázka do loterie. Může se vám stát celá řada nepředvídatelných situací, které si ve svém životě mnohdy opravdu nepřejete zažít. Proto si v případě, že budete práce z velké části vykonávat sami, zajistěte pojistku. Nebudete tak litovat i v případě, že se vám „podaří“ nechtěně vytopit sousedy.

Vše zvládneme sami

Nejčastějším omylem je, že si lidé přejí ušetřit a o všechny práce se postarat úplně sami. Mnohdy tak ale narážejí. Dostavuje se pocit vyhoření, partnerské neshody, vypjatá chvíle při překročení stanoveného rozpočtu. Hřebíček do rakve nové koupelny je pak chvíle, kdy si uvědomíte, že všechny prvky nefungují tak, jak byste si přáli. Proto je vždy lepší se spolehnout na firmu, kde máte záruku nejen na všechny komponenty, ale také na stavební práce.

Rozpočet? To slovo neznám

Stanovit si rozpočet, který se budete snažit dodržet, je naprostý základ. Proto je dobré si již předem stanovit, v jaké cenové relaci si budete přát jednotlivé komponenty do vaší koupelny. S cenovou představou vám pomohou také specializované firmy, které se zabývají rekonstrukcí koupelen. Ty vám také navrhnou vhodné rozmístění a 3D návrh celé místnosti.

Nesprávný výběr komponentů

Mnoho lidí má představu o tom, jak by měl výsledek vypadat. Mnohdy se ale nechají okouzlit nabídkou v obchodech, a poté si domů dovezou prvky, které s celkem neladí. Nejsou pro jejich prostor vhodné jak rozměry, tak i stylem a celkovou podobou. I proto je lepší si nechat poradit a vytvořit si návrh, který jasně stanoví, jaké rozměry sprchového koutu, vany i nábytku se pro celkovou podobu místnosti hodí.

Vyvarujte se také nejčastějším omylům, které lidé při rekonstrukci koupelny dělají.