Novinky

Foukaná izolace střechy. Jaké jsou její výhody?

Chystáte se zateplit střechu a přemýšlíte o vhodné technologii? Podívejte se na největší výhody, které nabízí foukaná izolace střechy. Proč je tato technologie tak cenově výhodná? A jak je to s tepelnými mosty?

Nízká cena díky velké úspoře času

Zatímco již zastaralé technologie zateplování trvalo zrealizovat několik dnů, foukaná izolace střechy je hotová již za několik málo hodin. V případě střechy rodinného domu se tak jedná o pouhý půlden práce, kdy jsou hotovy veškeré zateplovací práce a střecha je připravena k předání. Právě úspora času je jedním z největších důvodů pro nízkou cenu této formy zateplení.

Žádné odpady

Navíc se do ceny promítá také příznivý fakt: V případě foukané izolace střechy platíte pouze za materiál, který je na vaši střechu použit. Při této formě izolace nevzniká odpad, který byste ještě museli složitě likvidovat ve sběrně stavebních surovin. Platíte jen a pouze za množství izolantu, který je použit.

Sbohem, tepelné mosty

U klasických forem zateplení se často stávalo, že docházelo k tvorbě takzvaných tepelných mostů. Právě kvůli nim vznikala na zateplené ploše místa, kde se mohly kondenzovat vodní páry, a kde docházelo k úniku energie. To u foukané izolace nehrozí, protože díky její struktuře a technologii aplikace je nanesena v kompaktní vrstvě.

Pro všechny typy střech

Přemýšlíte nad vhodnou technologií pro vaši rovnou střechu? Nebo naopak hledáte nejlepší řešení pro střechu s krovem? Výhodou foukané izolace střechy je její variabilita. Tuto technologii lze použít jak na šikmé, pultové, rovné, tak i na panelové střechy. Všechny tyto projekty jsou již po léta úspěšně realizovány.

Foukaná izolace střechy se vyznačuje přirozenou vodoodpudivostí, odpuzuje také hmyz a škůdce. Materiál je přirozeně ohnivzdorný. Jedná se o rychlý a finančně výhodný způsob, jak si zateplit střechu.