Bydlení Novinky

Sedací vaky: originální sezení pro každého

Pokud máte rádi kvalitní a originální sezení, sedací vak je to pravé právě pro vás. Je elegantní, jednoduchý na manipulaci, dobře tvarovatelný a velice pohodlný. Je vhodný nejen pro sezení, ale i pro ležení a relaxaci. Svojí skladností je ideálním doplňkem každé domácnosti.

Výhody

Vaky jsou pohodlné, skladné a lehce přenosné. Díky své variabilitě jsou vhodné pro chvíle odpočinku. Velice dobře je vytvarujete dle vlastní fantazie, a tudíž je můžete používat jako křeslo, polštář nebo dokonce jako matraci (v nabídce je řada různých velikostí). Perfektně se přizpůsobí tvaru vašeho těla a poslouží jako ochrana pro vaše bolavá záda. Splňují tak svůj účel – poskytnout pocit pohodlí a odpočinku. Skvěle také oživí váš interiér. Jako náplň se používají antialergenní kuličky, jsou tudíž zdravotně nezávadné a díky nim vaky drží tvar a skvěle se přizpůsobí vašemu tělu. Materiál, z něhož jsou vyrobeny, je lehce omyvatelný. Vaky se také dají využít na terase, balkonu či zahradě.

Vaky pro děti

vak-sedaciI naše ratolesti potřebují na něčem sedět, ačkoli ne vždy vydrží chvilku v klidu. Sedací vaky rozzáří nejen jejich pokojíček, ale i dětská očka. V široké nabídce jsou vaky ve tvaru křesílek s veselými barvami. Je to vhodný doplněk vybavení jejich pokoje a díky lehkosti s nimi děti mohou velice snadno manipulovat.

Výplně a materiál

Výrobců sedacích vaků rychle přibývá, proto není jednoduché se v široké nabídce zorientovat. Podle čeho vybrat ten správný? Vybíráme očima, což je přirozené, ale také bychom měli věnovat pozornost výplni, kterou by měly tvořit polystyrenové kuličky (EPS), nikoli drť, ta totiž velmi rychle slehne a navíc se z ní práší. Kuličky se také liší velikostí, čím jsou větší, tím lépe se v nich sedí. Nevýhodou je, že se po čase slehávají. Nicméně kvalitní vaky mají otvor na doplnění. Náplně lze zakoupit u výrobců vaků.

vak

Co se týče materiálu, z něhož je vak ušit, ideální je nylon. Je sice dražší, ale vynahradí vám to jeho vlastnosti – je odolný, nepromokavý, velice příjemný, v teple se v něm nebudete potit, dobře se udržuje. V nabídce nalezneme i vaky manchesterové nebo bavlněné, jsou ale méně odolné a snáze se v nich drží nečistoty. Nesmíme zapomenout na vaky koženkové. Sedací vaky jsou vkusným a elegantním doplňkem, ať je umístíte dětem do pokoje, doplníte jimi interiér obývacího pokoje nebo je budete využívat při posezení na terasách či balkonech.