Novinky

Švédsky progamer tým v CS s věkovým průměrem 70 let

Hry jsou určené především pro mladé lidi. Alespoň si to většina z nás myslí. Je pravdou, že hry hrají mladí nejvíce, ale sem tam se objeví výjimka, která potvrzuje pravidlo. Jednou z nich je i švédský seniorský tým Silver Snipers, který hraje hru Counter Strike a jehož věkový průměr je 71 let.

Nejmladší členkou týmu je Monica Idenfors, která má 62 let. Nejstarším členem je pak jedenaosmdesátiletý hudebník Bertil Englund. Ovšem všechna tato jména v týmové soupisce nenajdete. Stejně jako si mladí dávají nejrůznějších herní přezdívky, i tento tým má svá originální jména. Jsou to BirDie, Tenn Slayer, Knitting Knight, Berra-Bang a Windy.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná pouze o skupinu bláznivých seniorů, kteří pořádně neví co dělají, opak je pravdou. Jejich trenérem je několikanásobný mistr světa právě ve Hře Counter Strike, který je ve světe elektronického sportu znám jako Potti. Ten také říká: „Věnovat se starším lidem je strašně důležité, protože se na ně často zapomíná. Jsem moc rád, když vidím, že se doopravdy chtějí naučit hrát. Zajímavé je, že věkový rozdíl skoro není vidět. Šokovalo mne, že i v tomto věku u lidí přetrvává touha poznávat,“.

Průměrně má celý tým nahráno již 70 hodin a to přesně ve hře Counter Strike: Global Offensive. Na nedávném turnaji DramHack, který se konal ve Švédsku, odehrál tým exhibiční zápas, kdy se jim dokonce podařilo jeden z týmů zlikvidovat a to za bouřlivého povzbuzování publika. Budeme držet palce i do dalších zápasů!