Finance

Nejčastější důvody k zakládání offshore společností

Daňový ráj je oblast, kde je nižší daňová zátěž pro firmy, než v zemi jejich působení. Společnosti se pro jejich zakládání rozhodují z několika důvodů. Každý firma má však své potřeby a založení offshore společnosti je individuální a vždy by ji měla předcházet odborná offshore konzultace s profesionály, kteří rozumí dané oblasti.

Nejčastějším důvodem k přesunutí aktivit do daňového ráje je daňová optimalizace. To však není jediný důvod, proč se společnosti rozhodnout pro založení offshore společnosti.

Proč si založit společnost v daňovém ráji

Jedním z nejčastějších důvodů, proč si celá řada firem zakládá společnost v daňovém ráji je anonymita vlastnictví. Univerzální funkce offshore společnosti, která se hodí pro každého. Zpravidla se společnost v daňovém ráji stává mateřskou společností firem v tuzemsku a je tak zakryt koncový vlastník tuzemské společnosti.

Offshore vhodné na půjčky a úvěry

Offshore společnost je vhodná pro získání výhodnějších úvěrů a půjček pro financování soukromých i podnikatelských aktivit. Díky možnosti efektivního danění kapitálových příjmů vychází pro podnikatele pořízení úvěru mnohem lépe.

Snížení nákladů a poplatků na provoz

Daňové ráje nabízí i snížení poplatků a celkových nákladů na provoz. Oblíbeným způsobem, jak využít daňový ráj je registrace lodí pod offshore společnost. Pluje-li loď pod vlajkou daňového ráje, tedy pod offshore společností, pod kterou je loď zaregistrována, znamená to v některých případech nižší platby za registraci a provozování lodi. Nemluvě o nižší sazbě na poplatcích.

Jak je vidět ve výše uvedených případech, je možné pro daňovou optimalizaci a snížení daní využít offshore společnost. Pro založení společnosti je však dobré obrátit se na specialisty, kteří se v dané oblasti vyznají a poradí vám správný postup.