Zdraví

Udržujte své fyzické zdraví v rovnováze

Masáže jsou starodávnou léčebnou metodou. Jejich počátky sahají až do starověkého Egypta a Číny, kde se začaly objevovat první léčebné metody, které by se daly přirovnat k masážím v dnešní podobě. Už tehdy se lidé pokoušeli ulevovat si od bolesti třením a stlačováním speciálních míst na těle.

Budeme-li hledat nejstarší léčebný systém, který je zároveň životní filozofií, pak jistě velmi záhy narazíme na systém indického učení ájurvédy.

Principy a účinky ájurvedské masáže

Ájurvédská masáž a celý systém ájurvédy je podložen starobylým indickým léčebným systémem. Právě v kontextu s ájurvédou mluvíme o počátcích léčitelství. Ájurvédská masáž je masáží terapeutickou, která kromě stlačování specifických bodů kombinuje také prvky aromaterapie, jelikož jsou při masáži používány speciální aromatické oleje. V dnešní době je ájurvédská masáž velmi oblíbená, díky širokému spektru účinků. Pro obyvatele Prahy je velmi snadno dostupná ajůrvédská masáž Praha v Centru trvalého zdraví Cordeus. Doporučuje se nejen při problémech pohybového ústrojí, ale také při psychických problémech, jako jsou deprese, úzkosti, problémy se spaním, ale také posiluje imunitní systém. Ájurvédská masáž je vhodná prakticky pro každého, kromě vážně nemocných osob a těhotných žen.

Masáž jako podpora detoxikace organismu

Ač to zní na první pohled neuvěřitelně, masáž dokáže napomoci při detoxikaci organismu. Během masáže totiž dochází ke zvýšenému prokrvování těla a s tím spojenému vylučování toxinů. Pokud jste se rozhodli podstoupit kompletní očistu těla, pak do svého programu určitě nezapomeňte zařadit právě masáž. Kompletní informace o masáži a jejich účincích najdete na stránkách www.cordeus.cz/sluzby/pece-o-telo-fyzioterapie/masaze/indicka-ajurvedska-masaz/, kde si můžete zjistit také informace o další nabízené proceduře, kterou je hydrocolon terapie. Ta sice není tak příjemná jako masáž, ale je velmi účinná a efektivní při pročišťování organismu. Obě léčebné metody je však třeba opakovat v pravidelných intervalech, abyste dosáhli požadovaného účinku.