Nezařazené

Milujete kávu? Pak zkuste různé příchutě! Poradíme jaké!

Každé ráno má každý z nás svůj jistý rituál. Jedná se hlavně o takovou tu klasickou a nutnou ranní hygienu, dále se pak uchylujeme do kuchyně, kde si připravujeme snídani a samozřejmě vaříme kávu, protože jedině káva nás může dostatečně dobře nakopnout do nového dne. Voda s citronem je sice taky skvělá, ale nikdy nás nenakopne tak výborně, jako právě káva.

Každý z nás miluje kávu naprosto jinou. Nejlepší je samozřejmě výběrová káva, která je trochu jiná než ty, které kupujeme v obchodech a které stojí ve skutečnosti za nic. Pokud ještě nejste takovým gurmánem v pití kávy, rozhodně vás zajímá, proč je výběrová káva tak oblíbená a v čem je vlastně jiná. Ta odlišnost od běžných náhražek kávy spočívá hlavně v záruce původu. Vždy se uvádí přesná oblast a země, v nichž byly kávové boby vypěstovány. V těchto zemích mají hotové plantáže, kde se snaží o tu nejlepší výběrovou kávu vůbec. U běžných káv v obchodě se původ většinou nedozvíte, protože se mnohdy není opravdu čím chlubit (nejlepší výběrové kávy si můžete objednat například na internetové stránce www.qava.coffee.cz)

Mimo to však káva může mít i nejrůznější příchutě. Z obchodů znáte asi ty klasické, mezi něž se řadí oříšková příchuť nebo například karamelová, ale ta výběrový káva má mnohem širší nabídku příchutí. Jaké příchutě stojí za to zkusit?

1. Toraja

Tato příchuť nadchne ty, kteří milují trochu nasládlou, přesto i kyselou chuť kávy. Je minimálně hořká, proto často nepřijde ani na to, abyste si ji doladili například cukrem nebo mlékem či smetanou.

2. Archipelago Expresso

Klasické expresso zná jistě každý z nás, protože je nabízena tato káva naprosto všude. Udělat si ji můžete i ve svém kávovaru v pohodlí domova. Jedná se o hořčí kávu, která ponechává na jazyku trochu sladkokyselou chuť.

3. Mocca-Java

Tato káva je symbolická hlavně pro sladkohořkou chuť. Je však minimálně kyselá, přesto si ji mnoho lidí dolaďuje například pomocí smetany nebo mléčka.