Bydlení

Věšáky, nezbytná součást předsíně

Předsíň nemusí být v bytě opomíjeným místem. I tento prostor se dá příjemně zútulnit vhodnými doplňky. Spoustu místa ušetří například vestavěné skříně či malé komody a botníky. Nezapomínejte, že předsíň je vstupním prostorem do celého bytu, takže každý návštěvník si podle prvního dojmu učiní úsudek o vás. Nikdy by v žádné předsíni neměly chybět věšáky do předsíně.

Druhy věšáků

Věšáky v předsíni mají pochopitelně svou praktickou funkci, ale zároveň by měly být vhodně skloubeny i po estetické stránce s ostatním vybavením tohoto vstupního prostoru do bytu. Věšáky určené do předsíně mají nejrůznější provedení až už tvarově či barevně. Nejoblíbenější jsou patrně věšákové stěny, které mají věšáky na ošacení, pokrývky hlavy, kabelky a jiné předměty denní potřeby. Obvykle nechybí ani větší zrcadlo. V malých předsíních se ovšem uplatňují i jednoduché věšáky se dvěma či více háčky, nebo věšákové lišty. Jejich nejčastější délka je do 40 cm a vybrat si můžete mezi různými tvary, od jednoduchých až třeba po extravagantně zakřivené. Tyto jednoduché věšáky či lišty jsou kovové, plastové, nalepovací, zápustné, ale také dětské s oblíbenými dětskými motivy.

Úloha věšáků

Účelem věšáků v předsíni je, aby si každý člen domácnosti či návštěvník mohl odložit kabát, bundu či sako, případně čepici, klobouk nebo deštník. Praktická úloha věšáků je nenahraditelná a slouží i k tomu, aby se věci v předsíni nepovalovaly bez skladu a ladu. Skvělým řešením je, pokud má předsíňová věšáková stěna poličky nebo dokonce zásuvky, do kterých lze uložit rukavice a různé drobnosti. Počet háčků na věšáku záleží na počtu členů domácnosti a na četnosti návštěv.

Věšáky na klíče

Nejlepší prevencí před častým hledáním klíčů je pořídit si do předsíně věšáky na klíče. Tento malý, ale nezbytný doplněk nabízí stejně jako ostatní věšáky do předsíně obchod Dona-shop.cz, jehož sortiment nejrůznějších věšáků si můžete objednat na formuláři obchodu v pohodlí svého domova na internetových stránkách. Příkladem praktického věšáku na klíče je malý nástěnný věšák se třemi dvojháčky, na který lze umístit klíče celé rodiny.