Bydlení

Vezměte domů exotiku, aneb bambus v hlavní roli

Prahnete po domácnosti, ve které se budete cítit jako v exotickém ráji někde na dovolené? Kromě vzorovaných záclon, jež pověsíte na dřevěné garnýže, do své domácnosti přineste také trochu toho bambusu. Věděli jste, že bambusové dřevo patří k neotřelým bytovým prvkům, které si zamilujete pro jeho příjemnost?

Přírodní materiál s vysokou tvrdostí

Bambus patří k přírodním materiálům, které jen tak něco nezlomí. Pyšní se vysokou tvrdostí, což je ostatně vlastnost, kterou má bambus podobnou jako ratan nebo tvrzené proutí. Dřevnatá bambusová stébla na rozdíl od dřeva, se kterým může být zaměňován, rostou daleko rychleji a jejich růst je daleko udržitelnější, než by se čekalo.

Z pohledu pozitivních vlastností se bambus pyšní i mnoha dalšími benefity. Konkrétně je tedy odolný proti vlhkosti a vodě. I proto nachází své místo v domácnostech stále více, dokonce více než tolik oblíbené dřevo.

Do koupelny, kuchyně i obývacího pokoje

V domácnosti najde bambus své uplatnění prakticky kdekoliv. Díky své vysoké odolnosti proti vlhkosti se s ním nejvíce setkáte v koupelnách, kde je můžete mít v podobě velmi rozmanité. I když se jedná o poměrně tvrdý přírodní materiál, vyrábí se z něj opravdu leccos. A to dokonce i stojánky na zubní kartáčky nebo poličky, na které si můžete položit například ručníky.

Pokud jste si bambus zamilovali natolik, že ho chcete mít i v jiné místnosti, můžete ho zakomponovat kupříkladu do kuchyně nebo jídelny. Nejednu hospodyňku právě bambus přenese do tajů asijské kultury.

Anebo si ho přeneste do obývacího pokoje, kde můžete vsadit na velmi moderní bambusové osvětlení, které hezky doplní dřevěné garnýže, na kterých se nyní vyjímá záclona či závěs nebo jiná textilie. Kromě toho jsou z bambusu vyrobené také menší lampičky, které mají drobná stínítka. Případně můžete umístit do bambusové vázy kupříkladu nějaký neokoukaný prvek, když ne živou květinu.