Zdraví

Víte, co je cordyceps a jaké účinky poskytuje?

Cordyceps je speciální druh houby, jejíž domovinou a jedinou oblastí výskytu jsou horské oblasti Číny a Tibetu. Díky svým léčivým účinkům je cordyceps v čínské medicíně používána po celá staletí spadá do stejné kategorie jako reishi účinky

Obsah účinných látek

Tato zázračná a léčivá houba obsahuje 4 hlavní léčivé složky:

Polysacharidy, mezi nimiž hraje velmi důležitou roli glutamanb b-1, 3-d. Podporují imunitu a detoxikaci a působí jako velmi silné antioxidanty.

Manitol posiluje imunitu, podporuje lepší metabolismus, funguje jako prevence před krvácením do mozku, vzniku trombózy, infarktu myokardu a pomáhá lidem s astmatem.

Adenosin nabízí protirakovinné, antivirové a protiplísňové účinky, posiluje imunitu, pomáhá snižovat krevní tlak a má vliv na správný srdeční rytmus.

Sterol pomáhá předcházet vzniku chronického zánětu ledvin a astmatu.

Účinky

Houba nabízí účinky podobné kortikoidům, ovšem bez nežádoucích vedlejších účinků na naše zdraví. Lze ji užívat dlouhodobě a to bez rozdílu pohlaví a věku. Je využívána jako zdroj energie, upevňuje zdraví a léčí celou řadu neduhů. Je to vysoce aktivní prostředek pro posílení imunity. Má antibakteriální účinky vůči celé řadě škodlivých bakterií. Nabízí regenerační účinky, má pozitivní vliv na organismus při ozařování a chemoterapii. Díky tomu, že zlepšuje prokrvení organismu, zvyšuje tak jeho schopnost odolávat únavě. Antioxidační účinky pomáhají zlepšovat vitalitu a fyzický výkon. Má pozitivní vliv při výskytu chorob dýchacích cest. Podporuje lepší vstřebávání vápníku a fosforu. Má pozitivní vliv na ledviny – zlepšuje jejich látkovou výměnu, podporuje vylučování močoviny a podporuje správnou činnost ledvin. Chrání tkáň jaterní a vytváří optimální podmínky pro prevenci ukládání tuků v játrech. Reguluje hladinu cholesterolu – snižuje LDL cholesterol a zvyšuje HDL cholesterol. Podporuje odolnost, vytrvalost a výkon.