Zdraví

Vybrat správný školní batoh není tak těžké

S končícími prázdninami a posléze s příchozími Vánocemi se mnoho rodičů začne poohlížet po nové školní aktovce nebo školním batohu. Na trhu existuje velké množství typů a výrobci se předhání v moderním designu, aby co nejvíce upoutali pozornost dětí. Bohužel, mnoho z nich pouze u krásného designu zůstane a zdravotní parametry školních batohů opomíjejí. Špatná aktovka nebo školní batoh může školákovi nebo studentovi způsobit nemalé zdravotní nebo vývojové potíže. Investujte do zdraví svých dětí a raději se zaměřte na kvalitu a funkčnost batohů, než na jejich estetičnost.

Důležitá je váha

Nejdůležitějším aspektem při výběru školního batohu je jeho váha. Těžké konstrukce aktovek nutí děti chodit v nepřirozeném úhlu a fyzický vývoj, zejména prvňáčků, může být poškozen. Kvalitní školní batohy pro prvňáčky jsou také podstatně menší. Nehrozí tak, že se jim bude školní batoh opírat o stehna a batohem se do nich „mlátit“.

Ergonomicky tvarovaná záda

Všechny batohy do školy by měly mít odlehčená ergonomická záda, která nošení těžkých učebnic značně ulehčují.

Odolný materiál

Není neobvyklé, že zejména menší děti, „fláknou“ batohem, kde se jim zamane a různé trhliny a oděrky na sebe nenechají dlouho čekat. Málo odolný materiál nevydrží trvalý déšť a husté sněžení a váš potomek si tak během chvíle může poškodit učebnice.

Všechny kvalitní batohy do školy a studenstké batohy jsou zhotoveny z vysoce odolných materiálů.

Kam pro kvalitní batoh pro školáka i studenta

Společnost BECKMANN se zabývá vývojem výrobou školních a studentských batohů téměř 70 let. Při každé inovaci úzce spolupracují s chiropraktiky a fyzioterapeuty, proto se stále těší tak velké oblibě. Součástí většiny batoů z jejich nabídky je pláštěnka, reflexní prvky a u studentských batohů přihrádky na elektroniku.

Většinu batohů můžete svým ratolestem opatřit také v soupravě s ostatními školními potřebami.