Bydlení

Vybavte si kuchyň v moderním stylu

Pokud plánujete novou kuchyni, či rekonstrukci kuchyně stávající, pečlivě si rozmyslete, jak bude vypadat nejen rozmístění elektrospotřebičů, ale také kuchyňská sestava. Její uspořádání hraje velmi důležitou roli. I malá kuchyne jde uspořádat prakticky. Je potřeba mít v potaz, že nejen bílá kuchyňská linka se skládá z několika pracovních částí, na kterých probíhá úprava a příprava pokrmů. Jednotlivé čísti by měly být uspořádány tak, aby kuchaři co nejvíce usnadnily práci.

Podle čeho vybírat kuchyňskou sestavu

Než začnete plánovat a vybírat kuchyňskou sestavu a k ní příslušné spotřebiče, nejprve si pečlivě změřte rozměry kuchyně. Další hledisko je materiál, z něhož bude sestava vyrobená. Vzhledem k tomu, že ji nebudete chtít měnit příliš často, je potřeba vybrat takový, který má delší životnost. Stejné to je i s pracovní deskou. I když její výměna může být častější, než výměna celé kuchyňské linky.

Velmi důležité jsou i úložné prostory. Nestačí pouze kuchyňské šuplíky, ale je potřeba mít i police. U někoho jsou velmi oblíbené prosklené skříňky v horní části sestavy, někdo dává přednost volnému prostoru bez dvířek a další si vybírá kuchyně s dvířky plnými.

Styl kuchyňské sestavy by měl ladit s celkovým stylem, v němž je laděná celá místnost.

Na koho se obrátit?

Velký výběr celé řady různých stylů i barevných variant nabízí e-shop dona-shop. Velmi oblíbené jsou kuchyňské linky v šířce 300 cm, které jsou ideální volbou v případě, že máte dostatek prostoru. Tyto rozměry nabízejí velké množství praktických skříněk. Vybírat si můžete i z celé řady barevných modelů. Klasikou jsou kuchyně bílé. Milovníci materiálů přírodních zajisté ocení kuchyně v barvě akátu, dubu nebo kaštanu a milovníci méně všedních variant sáhnou do nabídky kuchyňský linek v barvě červené či černé.