Bydlení

Zahradnické práce přenechte profesionálům

Práce na zahradě je pro hodně lidí zábavou, druhem aktivního odpočinku a vítaným relaxem. Ne každý má ovšem dostatek času, nebo i vztahu k zahradničení, takže zřejmě velice rád uvítá, když tuto činnost za něj vykoná někdo jiný, nejlépe odborník.

Týká se to ale i velkých ploch, jako jsou městské parky, zámecké zahrady apd. Zde se uplatní pouze specializovaná firma, která má zkušené pracovníky a potřebnou vybavenost. Takovouto firmou je RD servis, který se specializuje na zahradnické práce.

Druhy zahradnických prací

technika2Zahradnické práce jsou nejrůznější činnosti související s údržbou zahrad. Firma RD servis nabízí své služby majitelům rodinných domů, ale i městům, obcím nebo firmám. Udržuje a pečuje jak o soukromé, tak veřejné zelené plochy. Znamená to pravidelné sečení trávníků, jejich vertikutaci a přihnojování nebo mulčování vysoké trávy, což je vhodné řešení zejména u zanedbaných zelených ploch.

Vedle trávníků se stará i o okrasné dřeviny v podobě stromů a keřů, a samozřejmě i o květiny. Pokud jde o dřeviny, pečuje o jejich pravidelnou prořezávku, postřiky a další ošetření, vysazuje ovocné i okrasné stromy a rovněž provádí rizikové kácení stromů. Rizikové kácení se provádí několika metodami podle charakteru daného místa. Nejběžnější je klasické směrové kácení, pokud je kolem stromu dostatečný prostor. Pokud je ovšem strom v blízkosti budovy, nebo pod ním není dostatek místa, provádí se rizikové kácení buď z výsuvné plošiny, nebo pomocí horolezecké techniky, kdy se strom odřezává od koruny a odřezané větve a kusy kmene se spouštějí dolů pomocí lan.

Další zahradnické činnosti

Kromě pravidelné péče o zahradu nabízí firma RD servis také instalaci automatického zavlažování trávníků a záhonů včetně jejich servisu. Zavlažovací systém je napojen na zdroj vody a znamená pro zahradu pravidelnou zálivku, která nespotřebuje zdaleka tolik vody, jako při klasickém kropení hadicí nebo konvemi.

Na trávník je voda jemně rozstřikována a na záhony je přiváděna až k jednotlivým rostlinkám pomocí hadic s malými otvory. Majitel tak ušetří čas a může odjet v létě i na delší dovolenou, pokud si nechá nainstalovat automatické zavlažování. Firma nabízí rovněž zakládání trávníků a poradenství při budování zahrad o novostaveb, včetně jejich realizací.