Novinky

Zdravé jídlo znamená jíst především co nejméně cukru

V nabídce obchodů můžeme vidět mnoho jídel, který se tváří jako zdravé, ale když si přečteme složení, zjistíme, že obsahují mnoho cukru. Cukr je stále více proklínán a někteří ho dokonce označují jako bílý jed. Má to své důvody, čistý přidaný cukr, který konzumujeme v potravinách, nemá pro tělo žádné výhody, jde o prázdné kalorie, které naše tělo přijme. Tento cukr se velmi rychle mění na tuk a způsobuje nevzhledné faldíky, kterých se chce většina lidí zbavit. To ovšem není jediným problémem cukru, jeho nadměrná konzumace vede k většímu výskytu vrásek, protože narušuje kolagenové vazby. Jak tedy jíst zdravě? Nejlépe zcela bez cukru.

Potraviny, které neobsahují cukr

Správná zdravá výživa se skládá z potravin, které přidaný cukr neobsahují a je zde nahrazen jinými sladidly, nejlépe přírodního původu. Skvělou alternativou cukru je například med, sice je také kalorický, ale nezpůsobuje tak rychlý hlad po dalším cukru, protože zůstává déle v krvi. Každý si chce občas zamlsat, ale jak to udělat, abychom nepřibrali? Ideální volbou je nákup dobrot ve specializovaném eshopu 4slim.cz, kde naleznete mnoho chutných potravin bez přidaného cukru. Můžete si tak bez výčitek pochutnat, aniž byste zbytečně přijímali mnoho kalorií navíc.

Pokud hledáte náhradu za cukr, skvělou alternativou jsou sirupy. Například čekankový sirup je vhodný i pro diabetiky, alergiky a osoby s nadváhou. Eshop je plný zajímavých produktů, se kterými můžete podpořit své zdraví, je to třeba také korejský ženšen. Inspirujte se nabídkou eshopu a starejte se o své zdraví.