Finance

4 pojistky, které se vyplatí při cestě za zimními sporty

České hory mají své kouzlo, ale náruživého lyžaře ani v nejmenším nemohou uspokojit. Tuzemské sjezdovky jsou prostě moc krátké a nekvalitní. Alpy naopak nadchnou. Chystáte se vyrazit na alpské bílé dálnice? Věnujte čas nákupu kvalitního pojištění. Jen základ mnohdy nestačí, za doplňky neutratíte moc.

Klasická pojistka je základ, ale…

Klasické pojištění do zahraničí funguje pro krytí léčebných výloh. Běžně se vztahuje na pobyt v nemocnici, operaci, ošetření, převoz do ČR aj. Protože se za lékařskou péči draze platí všude na světě, zařiďte si pojistku s limity léčebných výloh ve výši 5 000 000 Kč. Samo o sobě stačit nebude, je třeba se pojistit i pro další nečekané události, které vás mohou nejen na sjezdovce překvapit.

Jako doplněk se bude hodit úrazová pojistka. Zařiďte si ji i v případě, když si úrazové pojištění normálně platíte v ČR. Vaše smlouva totiž nemusí za hranicemi platit. Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti. Funguje jako ochrana, když neúmyslně způsobíte škodu na zdraví druhé osobě. Jen chvilka nepozornosti stačí, srazíte se s jiným lyžařem a neštěstí je na světě. Tuto pojistku se mimochodem vyplatí mít i v běžném životě. Proč a kolik stojí? Čtěte zde. Do třetice je vhodné pojištění zavazadel. Kryje jejich ztrátu, zničení i poničení.

Vyřídit se dá i chvilku před cestou

Že zítra odjíždíte a na pojistku jste jaksi zapomněli? Nestresujte se! Podívejte se, jak snadné a rychlé je sjednání pojištění do zahraničí online. Při vyplňování dbejte na přesnost, výběr termínu a země. Platit se dá online a pojistka vás bude krýt hned od druhého dne. Nevíte, které je pro vás nejvhodnější? V základní orientaci pomáhají tyto tarify cestovního pojištění.

Máme problém!

Osud tomu bude chtít a vy se dostanete do problémů. Nezmatkujte a okamžitě volejte asistenční službu. Pomůže vám problém řešit. Všechna doporučení dodržujte, jinak by nemuselo dojít k pojistnému plnění.