Technologie Zábava

Dinosaur od Googlu, který umí zázraky

Určitě znáte ten moment, kdy nemáte vůbec přístup k internetu a po zadání nějaké internetové stránky se vám ukáže pouze sdělení od Googlu, že nemáte přístup k síti a u tohoto oznámení velmi vtipný dinousauřík. Až doposud jste tohoto dinosaura mohli nesnášet, ovšem odedneška jej budete milovat. Umí totiž víc než byste čekali.

Tento plaz totiž nefunguje jen jako oznamovatel špatné zprávy, že váš poskytovatel internetového připojení je schopný, asi tak jako tuleň v poušti, ale zároveň má za úkol vás pobavit a hlavně zabavit. To první hravě zvládne svým skvělým retro vzhledem, ale tu druhou část mu dovolíte, teprve až zmáčknete klávesu mezerníku na své klávesnici.

Tento jednoduchý příkaz totiž uvede v život minihru, ve které je právě náš dinosauřík hlavním hrdinou. Ten se coby neohrožený běžec vydá před jakousi planinu plnou kaktusů a vašim úkolem bude tyto kaktusy začít přeskakovat. Hra vám postupně načítá skóre, kterého jste dosáhli, takže můžete soupeřit i s dalšími nebožáky, kteří nemají internet, jen jim o tom bohužel nebudete moci, přes žádný messenger či email, dát vědět.

Tato minihra byla původně určena jen pro majitele Google Chrome Canary, kterou vlastnili pouze vývojáři Googlu. Hra byla však natolik chytlavá, že se ji Google rozhodl zpřístupnit všem uživatelům Chromu a dokázat tak, že se jedná o moderní a hravou firmu, která má své produkty vypiplané do posledního detailu.

Pokud se tedy někdy ocitnete v deštném pralese bez připojení k internetu, budete zde moci v klidu zemřít na vyhladovění či komáří kousnutí, protože jako správný hráč, budete moci umírat s nějakou tou hrou přímo před očima. Google je prostě firma, která dělá nás život jednoduší a dinosauřík se na tom podílí velkou měrou!