Novinky

4 zajímavosti o Mexiku, které jste možná nevěděli

Země, která je u nás rozhodně považovaná za exotickou, se má čím chlubit. Je bohatá na přírodní i kulturní krásy. Tohle jsou ale zajímavosti, které v průvodci nenajdete.

Když se zamilujete

Mexiko nabízí tolik krás. Může vás tam vzít třeba cestovní kancelář Kudrna, která se specializuje i na zájezdy do exotických destinací. Třeba i vy se zamilujete do této bohaté země. Jaké zajímavosti zde můžete potkat? Některé z nich byste možná nečekali.

Žádní lenivci, caracoles!

Když si vybavíte Mexičana, asi vidíte obří sombrero a to, jak někde polehává, nebo se opírá o svůj dům a pozoruje okolí. Asi si jej nepředstavíte v práci. To je ale chyba! Ze zemí OECD jsou právě Mexičani tím z národů, který je nejvíce pracovitý. Za rok odpracují dokonce 2246 hodin, na rozdíl od nás v České republice. V naší zemi se průměrný počet odpracovaných hodin za rok pohybuje okolo čísla 1800 hodin. Nejsou tak líní, jak by se mohlo zdát.

Caramba, to je ale strava

Mexická strava sama o sobě je zdravá a výživná. Fazole a pálivé pokrmy střídají saláty všech druhů. Co si ale obyvatelé této země skutečně oblíbili, je dovoz a Ameriky. Konkrétně Coca Cola. V žebříčku států, které nejvíce konzumují tento přeslazený nápoj, se umisťují na prvním místě. V průměru jeden každý obyvatel státu vypije na 745 sklenic tohoto nápoje. Šílené množství!

Oběd ve čtyři? Olé!

Proč by ne. Obědvá se zde od dvou do čtyř odpoledne. A večeře? Na tu se můžete těšit až okolo deváté hodiny. To je ostatně již příjemně chladno. Komu by se chtělo jíst dříve. A když si budete chtít dát pizzu, počítejte s tím, že si na ni místní budou dávat kečup. Je to jejich zvyklost.

Tuto zemi nelze nemilovat. Obzvláště když víte, že na bankovkách je jejich hodnota i v Braillově písmu. Je to proto, aby i nevidomí mohli poznat, jak velkou hodnotu bankovka má.