Novinky

5 přínosů virtuální reality pro dnešní dobu

Virtuální realita navždy mění pravidla hry. Stává se již běžnou součástí našich životů a pomáhá s mnohým. Jaké přínosy tato technologie nabízí?

Firemní vzdělávání

Školení, která si pro své zaměstnance firmy objednávají, jsou většinou nezáživné a zaměstnanci si je jen odsedí, aniž by jim přinesly potřebné informace. Když se ale udělá školení, ve kterém bude mít slovo také rozšířená realita, pravidla hry se změní. Konečně tak bude možno si ze školení odnést nejen potřebné informace, ale především zážitky. Celkový prožitek, který virtuální realita nabízí, je nesrovnatelný s klasickým výkladem uspávače hadů.

Terapeutické využití

Lidé, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko, mají často velmi živé sny. V těchto snech se jim daří pohybovat se bez omezení, mohou se podívat na zajímavá místa a cítit se lehce. Právě toto virtuální realita nabízí. Je libo velmi klidnou procházku po pláži, po městě, nebo třeba v horské přírodě? Zvukové i vizuální vjemy mohou lidem pomoci překonat nebo zpříjemnit složité životní období.

Snížení nákladu na výzkum

Průmyslová odvětví často vynakládají nemalé částky na to, aby mohla zjistit, zda je možné vyrobit nový produkt, nebo jej alternovat či vylepšit. Virtuální realita umožňuje odhalit nedostatky ve funkčnosti předmětů ještě dříve, než bychom se je pokusili vyrobit. Realistické prostředí tak usnadňuje práci výzkumnému týmu.

Výcvik ve velmi realistických podmínkách

Zástupci armády si oblíbili virtuální realitu jako přiblížení skutečné situace, která může nastat, svým podřízeným. Lidé ve výcviku se tak snadněji dostanou do akce, kde se bude prověřovat jejich schopnost reakce na rychlou změnu podnětů.

Chvíle oddechu

Máte chvíli volna? Můžete se projít po světoznámých muzeích. Můžete se odreagovat jízdou v závodním autě. Nebo si jen tak zahrát některou hru, která je již pro prostředí virtuální reality připravena. Dobře se bavte!

Užijte si nové možnosti s VR.