Novinky

Jak vybrat vitríny na klíče?

Potřebujete elegantní řešení, ve kterém dostanou konečně klíče reprezentativní a profesionální podobu? Současná vitrína na klíče již prostě nevyhovuje vašim požadavkům? Podívejte se na to, jak vybrat vhodnou vitrínu na klíče.

Prosklení je základ

První parametr, který by závěsné vitríny měly splňovat, je jejich prosklenost. Těžko se totiž pracuje s předmětem, který má sloužit k užitku, ale z nějakého důvodu jej někdo o jeho potřebný parametr připravil. Vitríny na klíče musí být vždy prosklené. Tuto skutečnost ocení všichni, kdo budou s danou skříňkou pracovat. Proč si přidělávat starosti a práci otevíráním skříňky, ve které není to, co potřebujeme? Skleněná výplň vitríny by měla být naprostou samozřejmostí.

Jednoduchá, nebo dvojitá

Další parametr, který budete potřebovat řešit, je provedení. Bude vám stačit jednoduché řešení otevírání, nebo je pro vaše profesionální použití potřeba zvolit dvojité otevírání? Dvojité otevírání nabízí jednodušší a pohodlnější obsluhu vitríny s větším množstvím klíčů.

Jaký materiál zvolit?

Potřebujete vitrínu, která bude maximálně funkční a bude vám sloužit po mnoho let. Dřevo je sice oblíbený materiál, který se hodí do celé řady stylových provozů, má ale velkou nevýhodu. Postupně sesychá a mění tím své rozměry. V případě zamykací skříňky to nemusí být to nejšikovnější řešení. Proto raději zvolte hliníkovaný eloxovaný profil. Zde je zajištěna odolnost i dlouholetá stálost.

A co barva?

Přejete si rozdílnou barvu, než je klasický stříbrný mat, tedy standardní provedení vitrín na klíče? Stačí si vybrat ze vzorníku RAL, kde je nabídnuta celá řada odstínů. Který zaujme právě vás? I takovou funkční věc, jakou je vitrína na klíče, můžete plně přizpůsobit podobě vašeho interiéru.

Dále si budete vybírat rozměry produktu. Zde se řiďte zejména počtem klíčů, které budete potřebovat uložit. Některé menší vitríny se hodí pro 100 klíčů, jiné až pro 300 kusů klíčů.