Novinky

8 důvodů pro dřevostavbu aneb bydlete takřka ihned

Přemýšlíte o novém bydlení? Pojďte se podívat na 8 důvodů, proč si postavit dřevostavbu od společnosti ORCAN GROUP. Jak je možné, že se do nich můžete ihned po postavení přestěhovat?

Úspora nákladů

Dřevostavba představuje jedinečnou možnost, jak za celoživotní pohodlné bydlení výrazně ušetřit.

Rychlost stavby

Zatímco klasický dřevěný dům se staví několik měsíců až let, dřevostavba je velmi rychlé řešení. Samotná stavba pak trvá jen několik týdnů!

Ekologické bydlení

Dřevo je ekologickým materiálem, který je u nás dobře dostupný. V dřevostavbě tak máte jistotu, že jsou použity pro stavbu domu přírodní materiály.

Ihned bydlíte

Jelikož se stavba realizuje suchou cestou, je po postavení dům ihned možno zabydlet. Nebude vám tak překážet počáteční vlhkost, která je typická pro zděné stavby a jejich stavební materiály.

Vysoká životnost

Dřevostavby vydrží stát zhruba stejně dlouho, jako domy zděné. Jasným důkazem jsou dosud stojící roubenky a dřevostavby, které naleznete nejen v muzeích, ale také po celé naší vlasti.

Rychlá obnova při povodni

Zatímco zděné domy v případě nečekaného zaplavení vodou vysychají několik měsíců nebo let, u dřevostavby se obnova počítá na týdny. Je nutno provést demontáž vnitřní sádrokartonové desky, poté se odstraní izolace a dřevo odvětrá a vyschne. Do měsíce se pak znovu zateplí a zatěsní.

Nižší ekologická stopa

Běžný rodinný dům potřebuje necelých 40 metrů krychlových dřeva. Jedná se přitom o materiál, který je ekologický a také obnovitelný. Po ukončení jeho životnosti jej lze také dobře recyklovat, proto je dřevostavba z hlediska ekologické stopy výhodnější než zděný dům.

Staví se po celý rok

Montáž dřevostavby není nijak limitována ročním obdobím. Stavba mokrou cestou je pouze v rámci budování základové desky, další procesy jsou pak již tvořeny suchou cestou. Proto se tyto stavby mohou realizovat po celý rok.

Dřevostavby jsou výhodné z pohledu ekologie, financí i času.