V současné době to většina věřitelů nemá jednoduché. Pokud se jedná o podnikatele, může to být i jeden z důvodů jejich platební neschopnosti či dokonce bankrotu. Jaké možnosti má věřitel? Způsobů je několik – vymahači, inkasní agentura, advokáti, soudy či exekuce. Pokud se věřitel rozhodne vymáhat své pohledávky soudní cestou, může to být proces velmi zdlouhavý. Někteří věřitelé se proto rozhodují oslovit pro vymáhání pohledávek vymáhací agenturu.
Jak postupovat proti věřiteli?
Prvním krokem by mělo být upozornění na nesplácení. K chybějící platbě ze strany dlužníka mohlo dojít nedopatřením či nepozorností. K upozornění může dojít několika různými způsoby, měly by však být prokazatelné. Mezi ideální formy se tak řadí písemný dopis či e-mail. V případě, že nedojde k nápravě, může věřitel volit některou z výše jmenovaných možností.
Na koho se obrátit?
Pokud jste se rozhodli vymáhat svoji pohledávku prostřednictvím agentury, volte takovou, která má nejen zkušenosti, ale také dobré reference a výsledky. Vše si nechte velmi pečlivě vysvětlit a především nedávejte z ruky originální dokumenty, které dokládají existenci pohledávky. Také je důležité, abyste dostávali, během vymáhaní vaší pohledávky, průběžné informace o právě probíhajících postupech.
V případě potřeby se můžete obrátit na společnost serafservis, která nabízí nejen vymáhání, ale také odkup pohledávek. V oboru působí již delší dobu, díky čemuž získala celou řadu velmi užitečných zkušeností, jež svým klientům nabízí. Věřitele zbavuje starostí, které jsou s vymáháním spojené. Ke každému klientovi přistupuje individuálně, výši zálohy připravuje také individuálně, dle možností klienta a snaží se co nejdříve jeho pohledávky vyřídit. Kromě profesionálního přístupu má také velké procento úspěšnosti, co se vymáhání pohledávek týká.