Výběr kolimátoru může být pro začátečníky poměrně obtížný. Pokud v této oblasti také tápete, využijte našeho praktického průvodce správným výběrem.
Instalace kolimátoru hraje roli
Při výběru kolimátoru je pochopitelně třeba zohlednit, na jakou konkrétní zbraň jej budete osazovat. Konkrétně kolimátory na zbraň Holosun používají standardizovanou montáž Picatinny/Weaver s šířkou railu 21 mm. Z toho vyplývá, že by na dané zbrani měl být rail Picatinny/Weaver. Pokud se chystáte kolimátor instalovat například na loveckou zbraň ZH, je třeba sáhnout po redukci z 11 mm na 21 mm.
Jestliže si plánujete pořídit kolimátor na oblíbenou SA-58, můžete si koupit buď boční montáž nebo předpažbí.
Micro, otevřený nebo uzavřený kolimátor?
Další otázkou je, jaký konkrétní typ kolimátoru zvolit. Obecně je přitom můžeme rozdělit do těchto tří kategorií – micro, otevřené a uzavřené kolimátory.
Micro kolimátory
Tato kategorie je velmi oblíbená, a to především proto, že jsou jednotlivé kolimátory opravdu kompaktní a lehké. Jejich optika disponuje průměrem 20 mm a doporučit lze například micro kolimátor HS403B.
Otevřené kolimátory
Pro tuto kategorii kolimátorů je typická velmi nízká hmotnost a otevřený design. Disponují velmi dobrým průhledem typu obrazovka a skvělým zástupcem je zde například Holosun HS510C.
Uzavřené kolimátory
Tento typ kolimátorů má prakticky totožné výhody jako předchozí varianty, navíc jsou však odolnější. To se ovšem podepíše na jejich vyšší hmotnosti. Skvělou volbou může být například Holosun HS512C.
Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.