Kůže je luxus, o který je ale třeba se řádně starat, abychom zabránili jejímu blednutí a poškození. A to zejména v souvislosti s autem. Existuje speciální autokosmetika na kůži, kterou je hodno používat. Prostředky, které jsou totiž určené přímo na tento účel, nepoškodí kůži sedaček vašeho vozu. Nemusíte se proto bát je používat. Ideální interval mezi jednotlivými čištěními a údržbou kůže jsou tři měsíce. Jsou ale určité výjimky…
Jak často pečovat o kožené sedačky?
Odpověď zní, že tak často, jak jsou namáhané. Pokud se v autě vozíte sami, je to něco jiného, než pokud každý den vozíte své děti do školy a na kroužky. V případě, že jsou sedadla namáhána často, je dobré se o údržbu postarat každý měsíc. A opravdu se vyplatí koupit si čistič na kůži v autě, který nejenže odstraňuje nečistoty a stará se o povrch kůže (aby nevybledla a nepopraskala), ale také předchází znečištění.
Jak začít s čištěním sedadel?
Ať už se jedná o kožená sedadla nebo ta textilní, vždy je prvním krokem jejich vysávání. Díky tomu se zbavíte volných nečistot (drobků), které se na sedadlech nachází. Při následném čištění tak nemůžete povrch sedaček poškrábat. Po vysávání naneste na kožená sedadla speciální čistič. Měl by být nanesen rovnoměrně, v případě skvrn lze vrstvu navýšit. K čištění používejte speciální hadřík z mikrovlákna. Ten nebude pouštět chlupy a odvede dobrou práci. Pracujte s ním jemnými krouživými pohyby.
Jak dokončit práci?
Jakmile jsou všechna sedadla ošetřena a zbavena skvrn, bude třeba setřít přebytečný produkt. Vezměte si k tomu čistý hadřík z mikrovlákna. Případné abrazivní prvky, které by mohly poškrábat povrch kůže vašich sedadel, budou absorbovány hadříkem a riziko tak bude minimalizováno. Nakonec vyleštěte sedadla tak, aby zářila! Po tomto kroku budou vypadat jako nová. Snažte se takto ošetřit každou skulinu, aby byly sedačky řádně chráněny před vlivem UV záření.