Technologie

Autodoplňky jako nedílná součást vašeho vozu

Jelikož mnozí z nás s automobilem jezdí doslova denně, chceme, aby nám v něm bylo příjemně, a tak si kupujeme různé vychytávky a autodoplňky, které nám zvýší komfort z jízdy. Například si pořizujeme loketní opěrky, které ocení zejména ti řidiči, kteří dnes a denně cestují do práce i několik hodin. Jedná se totiž o pohodlný a velmi komfortní autodoplněk, díky němuž nebude cesta autem tak šíleně dlouhá a nepříjemná. Autodoplňky však neplní jenom komfortní funkci nebo jen nezkrášlují vzhled našeho vozu. Také mají ochrannou funkci.

Žádný řidič nevidí rád, když najde na svém vozu oděrek či škrábanec. Jenže mnohdy škrábancům, oděrkům ani jiným podobným poškozením nemůže předcházet. Na silničních komunikacích denně jezdí řidiči, kteří jsou nezodpovědní a sobečtí, ani nezastaví či neomluví se, když náhodou do vozu narazí.

I když jsou takové situace nevyzpytatelné a nikdo je nemůže předvídat, můžeme se vynasnažit je minimalizovat, a to tak, když na svůj vůz namontujeme autodoplňky, které mají ochrannou funkci. Díky mnohým autodoplňkům tak předejdeme možným škrábancům nebo jiným nepříjemnostem, které by nás stály hromadu nervů.

Ovšem jaké autodoplňky stojí za investici?

Nárazníky trpí nejvíce

Už několik let trpí nejvíce nárazníky. Ty jsou nejčastěji odírány na parkovištích, kde bohužel nejčastěji dochází ke střetům vozů. Pokud si ale pořídíte lišty na nárazník, můžete škrábancům předcházet. Lišty na nárazník se snadno instalují, nepotřebujete k tomu pomoc technika.

Prahové lišty nás ochrání před námi samotnými

Především ženy mají velký problém. Nosí podpatky a ty mohou být zrádné pro náš vůz. Podpatky mohou poškrábat vůz, a to například při nástupu nebo výstupu z automobilu. Vyplatí se tedy investovat do prahových lišt, které nás ochrání před námi samotnými.