Cestování

Babí léto na Karlštejně

Léto už jde do finiše, ale skalní milovníky cestování to nemusí vůbec mrzet. Podle meteorologů nás totiž čeká příjemný podzim, s dostatkem slunečního svitu a dnů takzvaného „Babího léta“, které nám dopřeje nejen kus hřejivého tepla, ale i kouzelné barvy rozmanité přírody. Chcete-li si tyto dny vychutnat plnými doušky, vyrazte na Karlštejn.

Karlštejn, to není pouze světoznámý hrad, ale také nádherná příroda v okolí. V malebném prostředí chráněné oblasti Český kras na břehu řeky Berounky se nachází romantický hotel Mlýn Karlštejn, který vás doslova nadchne. Ubytovat se můžete ve stylových pokojích s nádhernými panoramatickými výhledy a ochutnat výtečné menu z hotelové grill-restaurace.

Ubytování pro pravé šlechtice

Pro echt fajnšmekry se doporučuje pokoj královny Elišky, který je vybaven v jedinečném elegantním stylu se zámeckou dubovou podlahou, královskou postelí s nebesy, sofa a dětskou postýlkou. Jak už vybavení napovídá, pokoj je vhodný pro rodiny s dětmi. Nejlepší pokoj, který hotel nabízí, je pak pokoj THE BEST ROOM HER & HIS, jenž je zařízen moderním designovým nábytkem, křišťálovými světly, dubovou podlahou, volně stojící vanou Villeroy & Boch a prosklenou moderní koupelnou s Dešťovou sprchou a luxusními italskými obklady.

Vyhlášený hotel Karlštejn je celý nekuřácký. Nabízí dokonalé relaxační centrum s wellness, ostrov s grilem a party stanem o velikosti 2.500 m2, romantický altánek a letní terasu. U hotelu je k dispozici i parkoviště s nabíjecí stanicí pro elektromobily, což je známkou modernizace i pokroku.

Na Karlštejně se nudit nebudete

Romantický hotel Mlýn Karlštejn je oblíben i pro své okolní aktivity. Kromě hradu, který nechal postavit císař Karel IV., lze navštívit i zdejší ZOO, lomy Velká a Malá Amerika, karlštejnské vinice nebo golf resort. Každý z návštěvníků si zde najde do své a užije si každou minutu svého pobytu.

Opomenout nemůžeme ani zdejší restauraci, která nabízí výběr specialit ze sladkovodních a mořských ryb s širokou nabídkou kvalitních vín. Chuťové buňky zažijí tu pravou gastro-show a vy na umění šéfkuchaře budete dlouho vzpomínat.