Bydlení

Byt ve skandinávském stylu: Co by v něm nemělo chybět?

Tzv. skandinávský styl se stává čím dál tím více populárnějším, a je to nejen tím, že i k nám pronikla ve velkém firma zaměřující se na produkci levného skandinávského nábytku. Nejrůznější doplňky, vzory i barvy však pronikají do mnoha designérských obchodů i běžných prodejen s nábytkem. Díky tomu máte rozmanité možnosti výběru.

Zajímavé tvary a vzory

Pravdou je, že skandinávský styl je založen na použití zajímavých tvarů a vzorů. Jedná se především o obrazce s tzv. ostrými hranami, například osmiúhelník, který je nejrůzněji zpracováván do podoby lamp apod. Tyto tvary se aplikují při tvorbě nábytku, doplňků, vybavení, ale také při tvoření látek. Tím vznikají zajímavé tvary, které na první pohled poznáte. Nečekejte od skandinávského stylu žádné květiny, ptáčky apod., jedná se o čistý styl, který používá nejčastěji obrazců, střídmé barvy, jako je černá, bílá či šedá. Inspirace z přírody přichází jen v podobě sněhu, hor či divokých zvířat. Často se používají přírodní materiály.

Použité materiály

Velmi populárními jsou ve skandinávském stylu především přírodní materiály, jedná se především o dřevo, kov a kámen. Typická jsou například křesla s dřevěnými opěradly a šedým polstrováním, často se dnes také prodávají lustry a lampy z kovu, u kterých jsou dráty speciálně designově zpracovávány. Působí v interiéru opravdu jedinečně. Myslete také na to, že skandinávský styl preferuje minimalismus.

Změna pro každého

Pusťte si do svého domova trochu toho skandinávského stylu, například v podobě doplňků, dekorací či nábytku. Pokud renovujete celý byt či pokoj, bude se vám jistě hodit i vizualizace interiéru, která vám dá jasnou představu o tom, jak bude pokoj vypadat. Existuje však také vizualizace exteriéru a ve skandinávském stylu můžete vytvořit i svou terasu.