Novinky

Pusťte do svého domova orientální styl, okouzlí vás

Styl, který nikdy nevyjde z módy? Jedná se o orientální styl, který je spojován s luxusními interiéry a jedinečným designem. Orientální styl v sobě obsahuje mnoho odlišných stylů, viz interiéry ovlivněné Indií, Afrikou, Japonskem či Čínou. Přičemž každý z těchto stylů má svá specifika, upřednostňuje jiné materiály a tvary.

Japonská střídmost

Pokud jste příznivci japonského stylu a rádi byste se jím inspirovali i v interiéru, musíte se připravit na jistou střídmost, umírněnost, která vládne tvarům i barvám. I tvorba interiéru má v tomto směru daná pravidla. V interiéru převažují přírodní materiály, které jsou přirozeně barevné, nechybí tak tedy oblázky, kameny, dřevo či zeleň. Typická je pro Japonsko bonsaj, květy orchidejí či bambus. Typický je i bambusový nábytek. Japonský interiér by měl být otevřený, jemný a multifunkční. Hodí se i lehké posuvné stěny, osvětlení v podobě svítidel z rýžového papíru a doplňky z přírodních látek.

Indická barevnost

Jistým opakem japonské střídmosti je indická barevnost. V interiéru inspirovaném Indií by neměly chybět jasné barvy, dřevěné prvky, postavy bohů apod. Typickými barvami pro Indii je oranžová, žlutá, růžová, červená, zelená a azurová. Chybět nesmí ani textilní doplňky a orientální koberce. Orientální koberec by měl být vyroben z přírodních materiálů. Váš interiér by kromě barev, zajímavého vzorování a různých doplňků mělo zahalit i dřevo z exotických stromů.

Čína

Velmi oblíbené je také používat prvky z čínského stylu. Ten je velmi ukázněný a dominují mu barvy, drobné vzory a různé využití textilu. Barevně je tento styl laděn do žluté, růžové, pistáciové, šedomodré, ale nechybí bílá a černá. Nábytek v čínském interiéru je vyroben z masivu. Pravdou je, že tento styl se někdy pohybuje na hranici nevkusu, ale dobře vyvážený může působit jedinečně.