Zahraničí

Česká pošta je pozadu. V Německu už zásilky doručují drony

Německo je synonymem kvality a pokroku a mluví o tom i jejich pokroková přeprava zásilek. Navzdory našemu vzájemnému sousedství jsme v této oblasti pozadu.

Přeprava zásilek jsou nedílnou součástí našeho života. Objednávky na e-shopech, pozdravy přes svátky, pohledy z dovolených či dárky pro naše známé. Přeprava zásilky do zahraničí i v tuzemsku je zkrátka nezbytná i v dnešní době. Rozdíly mezi pokročilostí jednotlivých služeb jsou však patrné. Pojďme se podívat na poštu v Německu, která nedávno začala testovat drony.

V čem spočívá pokrok přepravy zásilek?

Technika je stále inteligentnější. Lidská pracovní síla se dostává do pozadí v mnoha odvětvích. Ukazuje to i test německé pošty, která začala testovat zcela nový způsob přepravy zásilek. Německá pošta začala testovat koncept doručování poštovních zásilek pomocí dronů.

Funguje to tak, že zákazník uloží svůj balík k odeslání do speciální schránky. Z té ji dron následně vyzvedne a posune do schránky dalšímu dronu. Takovýmto způsobem se pak balík dostane k adresátovi. Drony se dají snadno nahrazovat, vylepšovat a náklady na jejich údržbu nejsou vysoké. Přeprava zásilky tak může být díky dronům mnohem rychlejší, levnější a efektivnější.

Přeprava zásilek Českou Poštou

Vývoj moderních a inteligentních technologií postupuje nezadržitelnou rychlostí a měla by se dotýkat i služeb, které zajišťuje Česká pošta. Ta se sice v posledních letech začíná zlepšovat, i přesto většímu množství lidí její služby nevyhovují. A proto volí alternativy pro doručení nejen jednotlivých balíčků, ale i velkých zásilek.

Jednou z takových společností je i firma Emons. Ta zajišťuje dopravu zásilek nejen v tuzemsku, ale i do zahraničí. Díky širokému vozovému parku a možnostem dokáže doručit vaši zásilku rychle a spolehlivě kamkoliv. A to za rozumnou cenu.