Finance

Chcete být produktivnější? Díky těmto tipům budete mít mnohem více času pro sebe!

Pokud patříte mezi věčné nestíhače, možná jste již snahu o nápravu dávno vzdali. Asi si připadáte jako v bludném kruhu, ze kterého není návratu. Proč ale vaši kolegové stíhají mnohem více věcí, a v konečném důsledku mají dostatek času na soukromé aktivity? Vysvětlení je nasnadě: někdo má zkrátka time management v malíčku. Nemusíte však házet flintu do žita, prostě jen změňte přístup. Kupředu vás posunou následující tipy.

Dejte vale zbytečnostem

Kdybyste si spočítali všechen čas, který v rámci pracovní doby věnujete mimopracovním aktivitám, s hrůzou byste zjistili, že možná právě zde je zakopán pes (anebo alespoň jeho větší část). Kamenem úrazu bývají sociální sítě jako Facebook a Instagram.

Ztrátou času samozřejmě nemusí být jen bezcílné brouzdání na internetu, time management vám mohou nabourávat také zbytečné porady – a případně i neúměrná pomoc kolegům a přátelům s jejich záležitostmi. Myslete především na sebe s vlastními úkoly.

Automatizujte, co se jen dá

Největší časožrouti bývají rutinní procesy. Tedy úkony, které opakujete den za dnem – a byť jste v nich zběhlí, nebývá vám kvůli nim dostatek prostoru na důležitější věci. Ale s trochou štěstí je budete moct alespoň částečně zautomatizovat.

Dobrým příkladem je práce s klienty. S komunikací, analýzami, predikcemi a v neposlední řadě s marketingovými aktivitami či se zákaznickým servisem vám pomůže vhodně zvolený systém CRM. Spoustu běžných úkonů zastane za vás, a ve finále ušetříte ohromné množství času.

Vyzkoušet můžete například CRM systém v Outlookučeský eWay-CRM. Ve verzi PREMIUM je zdarma na 30 dní, což je dostatečně dlouhá doba na to, abyste si vyzkoušeli jeho praktický přínos.

Omezte nebo ukončete zbytečné vztahy

Není to jednoduché, ale právě nefunkční vztahy zabírají v kalendáři až příliš mnoho kolonek. Zamyslete se proto nad tím, s kým a jak často se stýkáte – a snažte se kontakt s lidmi, kteří vás v žádném ohledu neobohacují ani nenabíjejí pozitivní energií omezit na minimum.