Finance

Víte, jak pohodlně nakoupit kryptoměny a kde je uložit?

Pokud se rozhodnete k investování do kryptoměn, je dobré si o nich předem zjistit všechny potřebné informace. Důležité je vědět, že nikdo nezaručí, jak se bude vyvíjet jejich hodnota, a zda nebude zítra, za rok nebo za pár let zcela jiná, nižší, než je tomu dnes. Pokud se i přesto rozhodnete, že chcete kryptoměnu získat a stát se součástí kryptokomunity, je dobré vědět, kde ji nakoupit.

Získávání Bitcoinů neboli těžba či mining

Už dávno neplatí, že si Bitcoiny vytěžíme na klasickém stolním počítači při investici jen do spotřebované elektřiny a mechaniky. Dnes je těžba kryptoměn především v rukou těžebních poolů. I při domácím využití ASIC minérů na méně populární altcoiny je výtěžek těžby značně nejistý. Proto se kryptoměny v dnešní době nakupují. Místy, která můžete využít k těmto účelům, jsou směnárny, burzy, aplikace jako PayPal nebo Revolut, v coinmatech, ale také na fórech nebo od známých.

Obchodování s kryptoměnami

Obchodování probíhá především přes CFD brokery, kde nakupujeme a prodáváme CFD kontrakty, kde je podkladovým aktivem daná kryptoměna. Využít se dají i Futures kontrakty, ovšem ty jsou určeny spíše větším investorům. Trading kryptoměn je vysoce spekulativní a riskantní způsob, jak být součástí kryptosvěta, a ještě velmi omezeně. Navíc je obchodování kryptoměn velmi často zatíženo poplatky za držení pozice a finanční pákou, díky které můžeme držet mnohem větší objem kryptoměn, než na jaký je stavěn náš obchodní účet. Výsledkem je větší zisk, nebo naopak větší a rychlejší ztráta.

Investování do kryptoměn

Investování je zřejmě nesnadnější cestou k tomu stát se součástí kryptosvěta. Nejedná se ani tady ale o zaručenou investici bez rizika ztráty počátečního kapitálu. Jde asi o nejkonzervativnější přístup, a ještě víc, když plánujete HOLDLovat, investovat s delším časovým horizontem.

Jak nakoupit kryptoměny? Koupit kryptoměny lze bez finanční páky formou směny fiat měny, tedy EUR, CZK, USD za kryptoměnou. Méně používanou formou k zisku kryptoměn je směna na krypto fórech, kde se schází majitelé kryptoměn a fiatu a za domluvený kurz provedou obchod. Nejde o nejbezpečnější způsob, pokud se osobně neznáte s danými účastníky.

Více informací najdete na tradecz.cz.