Novinky

Co potřebujete vědět o investičním zlatu

Touha zachránit své celoživotní úspory před rostoucí inflací dohání řadu lidí k jedné věci, a sice k investičnímu zlatu. Zájem o tento typ investování roste poslední roky a společně s ním roste zájem o investiční stříbro nebo šperky či mince. Zůstaňme však u investičního zlata, o kterém se ví, že roste v době krize. Vyplatí se však na něj vsadit i v jiných okamžicích, nejen, když se ekonomika řítí plným tempem k zemi. Prozraďme si však řadu dalších zajímavostí o drahém kovu a proč do něj vložit své peníze.

Obliba zlata vznikla už v době faraonů

Věděli jste, že zájem o investiční zlato vzrostl už v době egyptských faraonů? Od té doby se tímto směrem upínáme z řady důvodů, tehdy se však jednalo o symbol bohatství a luxusu. Dnes už nelze říct, že se jedná o něco, co má jen bohatá společenská třída, spíše se ze zlata stala v průběhu let opravdu atraktivní, stabilní a léty prověřená komodita, se kterou se snadno obchoduje na finančních trzích.

Stále vzácná věc

Stále se však jedná o velmi vzácný drahý kov, který je po mnoha stránkách velice odolný. A to nejen vůči fyzickému poškození, ale také vůči výkyvům teplot nebo vlhkosti. A to z něj dělá ideální dlouhodobou investici, u které se dočkáte opravdu skvělého zvýhodnění (nebo ideálního zabezpečení na důchodový věk).

Podle odborníků se jedná především o zhodnocení majetku a ochranu úspor před inflací, která převážně (ale nejen tehdy) roste v ekonomické krizi.

Skvělá diverzifikace portfolia

Investiční zlato je bezesporu ideální diverzifikací portfolia. Lidé hledají spíše možnosti, jak své úspory znásobit prakticky ihned, respektive velice rychle, ale investování je výhodnější z dlouhodobého pohledu. A investiční zlato to potvrzuje.

Pokud se ve vašem portfoliu nachází spíše krátkodobější záležitosti, doporučujeme ho alespoň doplnit o zlomek zlata, které vás zajistí na stáří.