Novinky

Detaily umí dělat zázraky. Vsaďte na nábytkové úchytky

Při zařizování interiéru více než kdy jindy platí, že detaily umí dělat doslova zázraky. K těmto detailům patří třeba i nábytkové úchytky, které, když jsou promyšlené, umí zabít fádní vkus v interiéru, a naopak ho umí proměnit ve stylově zařízený pokoj. Při výběru úchytek však sázejte na minimalismus, výraznost se dnes zkrátka nenosí. Nenápadné, záměrně skryté nebo drobné, které na sebe nestrhávají příliš pozornosti – přesně to je klíčem k modernímu bydlení.

Nabídka na trhu je pestrá

V současné době je nabídka nábytkových úchytek víc než pestrá. Zatímco někteří lidé sází na starou známou kulatou či hranatou klasiku, jiní se nebojí experimentovat a zkoušet různé styly. Před samotnou koupí je dobré vyzkoušet si, které vám do interiéru nejvíce pasují. Drobné jdou ruku v ruce s minimalistickým stylem, retro kousky s nadčasově zařízeným interiérem.

Kromě toho, že si můžete vybrat z různých velikostí a tvarů úchytek, můžete si také vybírat podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny. A i když si možná říkáte, že na tom nesejdete, i použitý materiál má opravdu velký vliv na to, kterou úchytku do svého interiéru vyberete.

Mezi nejčastěji používanými materiály, z nichž se nábytkové úchytky vyrábí, patří kupříkladu hliník, také chrom, nikl, nerez a mimo jiné i ocel. Hitem se stávají nábytkové úchytky ze dřeva, zapomenuté už jsou ty z plastu.

Zapuštěné úchytky jako praktické řešení na kuchyňských dvířkách

Sice se dnes vyrábí kuchyně většinou bez úchytek, v poslední době se však začínají uchytávat na trhu takzvané zapuštěné úchytky, které jsou velmi praktickým řešením hlavně u kuchyňských dvířek. Většinou se sahá po kazetových alternativách, které se stačí jenom stisknout a úchopové madlo se automaticky vysune, poté se jenom automaticky sklopí, pokud ho pustíte. Jedná se o velmi efektivní řešení do každé praktické domácnosti.