Novinky

DRFG mění akcionářskou strukturu skupiny a posiluje představenstvo

Vedení investiční skupiny DRFG má nově šest členů, jejím předsedou ale zůstává majoritní akcionář David Rusňák. Do vedení ale přichází dvě nové tváře – Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa. Zbytek představenstva doplňují tři stávající ředitelé, kteří už ve skupině působí – Roman Řezníček, Juraj Černička a Břetislav Hrabě.

Složení představenstva a celková změna akcionářské struktury DRFG souvisí s výrazným růstem této brněnské skupiny, který byl patrný zejména v posledních letech. V minulém roce DRFG překročila hodnotu 7 miliard korun aktiv a konsolidované tržby činily bezmála 4 miliardy korun. Součástí DRFG je také značka CZECH FUND, pod kterou spadá mimo jiné nemovitostní fond, patřící mezi tři největší nebankovní realitní podílové fondy v České republice.

Hlavním úkolem nového vedení bude posílení DRFG

Podle Davida Rusňáka by nové vedení mělo rozvoj skupiny nejen udržet, ale především dále posilovat. Důraz by podle Rusňáka mělo vedení klást především na zachování finanční stability a také zlepšení všech procesů ve skupině. Klíčovými obory investic bez diskuzí nadále zůstávají nemovitosti, telekomunikace a finanční služby.

Na pozici místopředsedy představenstva usedl Pavel Vyhnálek, který přišel z top managementu společnosti Home Credit, působil ale také v nejvyšším vedení společností GE Capital a ČSOB. Své zkušenosti získal nejen v České republice, ale také na různých nejvyšších pozicích při svém působení v zahraničí. V nejvyšších patrech byznysu českých investičních skupin pracoval také další nový člen představenstva Pavel Fráňa. Ten je především špičkovým právníkem, v advokacii se zaměřoval na oblast obchodního práva a M&A. Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa ovládají společnost PVF Invest, která se stala 35% akcionářem ve skupině DRFG.