Novinky

Hledáte práci? Poradíme, jak na to

“Bez práce nejsou koláče”, toto rčení zná i malé dítě. Ale především dospělý ví, co to v reálném životě znamená. Pro většinu z nás je práce nejdůležitějším zdrojem příjmů. Pokud máte práci, která vás navíc baví, je to bonus. Pokud však máte práci, ve které nejste spokojeni nebo jste o ni dokonce přišli, jediným řešením je najít si práci jinou.

Kde hledat práci?

Jestliže se začínáte poohlížet po nové práci, máte hned několik možností. Jednou z nich jsou inzeráty v tisku. Další možností je doporučení od někoho známého. Využít můžete také další způsob a to oslovit přímo konkrétní firmy či společnosti. To jsou však možnosti, které zkoušíte v případě, že máte čas. Pokud vám chybí dostatek času, můžete využít některý z pracovních portálů. Patří mezi ně i pracenavalassku.cz.

Výhody pracovních portálů

Pracovní portály nabízejí hned několik důležitých výhod. Naleznete ze širokou nabídku z celé řady regionů a různých pracovních míst. Využít můžete vyhledávač, který je na portálu umístění. Zadáte do něj konkrétní oblast – nabídka práce Zlín nebo nabídka práce Valašské Klobouky a zobrazí se vám všechny nabídky volných míst v dané oblasti. Pokud hledáte konkrétní druh práce, zadáte pracovní pozici a zobrazí se vám možnosti.

Další výhodou je možnost registrace pomocí e-mailové adresy, na níž vám budou zasílány konkrétní nabídky, o které máte zájem.

Portál pracenavalassku.cz nabízí i celou řadu zajímavých tipů, které vám při hledání práce pomohou.

Naleznete zde základní informace, jak správně napsat motivační dopis, kterým zaujmete potenciálního zaměstnavatele. Velmi důležitý je i správně sepsaný životopis. Že nevíte, jak na něj? Ale to vůbec nevadí. I tyto informace na portálu naleznete. Můžete se zde také dočíst i to, jakým způsobem se vhodně připravit na pracovní pohovor.