Novinky Zábava

Fantastická zvířata a kde je najít

Všichni milovníci starého dobrého Harryho Pottera jásejte, je tu nový film, který nás zavede do světa čar a kouzel. Na Harryho však velmi rychle zapomeňte. Tentokráte se podíváme do doby daleko před příhodami malého kouzelnického učně a to do Spojených států v poválečné éře.

Zavede nás sem jeden Angličan jménem Newt Scamander. Tento podivínský mladík v podání Eddie Tedmayna se téměř okamžitě zaplete do pořádné šlamastiky a to díky svému kufru, který již od začátku o sobě dává vědět, že není jen tak obyčejným kufrem. Je totiž plný nejrůznějších fantastických tvorů, které mají neposedné nutkání z kufru neustále utíkat.

overlay

Ještě větší pohroma se spustí v momentě, kdy si Newt svůj kufr prohodí s jedním zavalitým Newyorským mudlou, kterému se podaří hned několik exemplářů vzácných tvorů vypustit do Newyorských ulic, kde tyto potvůrky začnou tropit značné problémy.

600335778_1280x720

Tento mudla a Scamander spojí své síly, aby čarovný zvířata pochytali. Do toto jim asistují dvě krásné čarodějky pracující na ministerstvu kouzel, které ve své práci však mají poměrně hustý škraloup, který se snaží za každou cenu odstranit, což je jim však příliš nedaří a celou svou situaci svými zbrklými pokusy jen a jen zhoršují.

overlay-1

Nebyl by to však film natočený z pera J. K. Rowlingové, pokud by zde nefiguroval i pořádný záporák. O tom vám však příliš prozrazovat nebudeme. Dotyčný záporák má co dočinění s nevysvětlitelnou silou, která se ve městě probudila, a která dokonce i vraždí. Velmi rychle vyjde najevo, že tato síla nemá nic společného s uprchlými zvířaty Newta Scamandra, ale že se jedná o něco mnohem vážnějšího a temnějšího.

Určitě vám vřele doporučujeme jít na tento film do kina, kde skvěle vynikne hudební doprovod celého filmu a skvělé zpracování fantastických zvířat. Zkrátka po dlouhé době je tu film, který opravdu stojí za to.