Sport

Novinky v lyžích

Jarní prázdniny už jsou za dveřmi, je tedy nejvyšší čas vyrazit na hory. Počasí lyžařům přeje, na horách je povětšinou dostatek přírodního sněhu, což skýtá sjezdařům i běžkařům možnost užít si dosytosti zimních radovánek. jsou vaše stávající lyže dostačující nebo sháníte ještě narychlo nové? Jaké vůbec máte možnosti? Nemáte-li zatím jasnou představu o tom, jakou značku lyží byste si chtěli koupit nebo co od lyží přesně očekáváte, inspirujte se na portálu SNOW, kde najdete spoustu informací o nových lyžích pro tuto sezónu.

Kdo nezkusil Elan, jako by nebyl

Velmi známá je značka Elan. Jako každou sezonu i tentokrát představuje Elan některé převratné novinky, zároveň však nechybí ani osvědčené modely Amphibio nebo loňská novinka Arrow. Mezi největší taháky určitě patří zbrusu nová kolekce Black Edition. Dále je třeba zmínit určitě také kolekci Element, která představuje allmountainy určené pro středně pokročilé lyžaře i začátečníky. Tyto lyže disponují technologií Groove, která dle výrobce zaručuje lepší stabilitu i tlumení vibrací.

Stöckli nebo Völkl?

Stöckli je dynamicky se rozvíjející švýcarská značka lyží a lyžařského vybavení, která pro letošní sezonu připravila hned několik novinek. Nový je závodní model Laser WRT-ST, který je navržen tak, aby byl ideálním mixem obřaček a slalomek. Mezi závodní lyže patří také Laser SX FIS určená pro závody ve skicrossu. Variantou pro obyčejné smrtelníky je model Laser SX, to jsou univerzální obřačky pro sportovně orientované lyžaře. Pro ženy jsou určeny univerzálky Laser MX, které disponují lehkým dřevěným jádrem a technologií Softflex. Novinkou v portfoliu Stöckli je i nová kolekce oblečení, která je designována přímo k lyžím.

Ani letos nezklamala německá značka Völkl, která tradičně nabízí široké portfolio modelů, takže si vybere skutečně každý. Žhavou novinku představují lyže Deacon, které mají novou konstrukci dřevěného jádra Speedwall Multilayer Woodcore. To zajišťuje skvělou dynamiku lyží a umožňuje perfektní přenos sil na hranu. Zároveň díky technologii 3D.GLASS si lyže poradí skvěle se stabilitou ve vysokých rychlostech. Malého výběru se tedy rozhodně nemusíte bát.