Cestování

Istrie nabízí dokonalou dovolenou u moře

Pokud přemýšlíte nad tím, kam na dovolenou k moři, vydejte se do chorvatské Istrie, která je dostupným cílem pro klidný a pohodový odpočinek. Tento poloostrov vybíhající do Jaderského moře nabízí svým návštěvníkům celou řadu malebných letovisek. Mezi nejznámější patří Pula, Poreč nebo Rovinj.

Letovisko Pula-Banjole

Oproti městu se toto letovisko nachází v místě malé rybářské obce a svým návštěvníkům nabízí poklidně strávený dovolenkový čas. Vyhledávají jej především milovníci mořských plodů, které zde připravují na celou řadu způsobů místní restaurace i soukromníci. Své místo si zde najdou i sportovní rybáři.

Vzhledem k tomu, že Banjole má pobřeží velmi členité, nachází se zde četné množství malých zátok a zákoutí. Moře je v této oblasti čisté a vody jsou průzračné. Odpočívat můžete na oblázkových či skalnatých plážích, které nabízejí ploché a hladké kameny, jež přímo vybízejí ke slunění. Některé pláže, především hotelové, jsou uzpůsobené i pro vozíčkáře. I nabídka ubytování chorvatsko je poměrně bohatá.

Rovinj

Středisko se rozkládá v západní části pobřeží. Při jeho návštěvě na vás dýchá atmosféra dávných časů. Na své si však přijdou i milovníci turistiky. Využít můžete služby, které nabízejí místní restaurace, pizzerie, kavárny, cukrárny, obchody, pekárny, ale také muzea a galerie. Pro rodiny s dětmi je připraven i dětský park. Ke koupání i odpočinku jsou k dispozici nádherné pláže, které se rozprostírají nedaleko apartmánů. Celé pobřeží je lemováno borovicovými háji, jež poskytují příjemný stín a síť stezek určených jak pro pěší, tak i pro cyklisty. Pokud patříte mezi milovníky sportovních aktivit, můžete si zahrát tenis, basketbal či volejbal. Středisko je také významným výchozím bodem pro cykloturistiku.

Možnosti ubytování si můžete prohlédnout a objednat na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.