Finance

Tři věci, které hrají při výběru práce roli

Rozhodli jste změnit práci? Pak patříte k velké skupině lidí, kteří se rozhodli k tomu stejnému kroku. V poslední době opravdu stále více lidí chce změnit svou práci, důvodem toho je množství pracovních příležitostí, které se nabízí a kterých nikdy v minulosti nebylo tak mnoho. Zaměstnavatelé hledají dokonce pracovníky i mezi těmi, kdo nemá patřičné vzdělání, nabízí se totiž možnost rekvalifikace. Pro uchazeče o konkrétní místo však není důležitá nabídka rekvalifikace, ale svou roli hrají jiné tři věci, podle kterých se člověk rozhoduje.

Hodnocení

Prvním kritériem, které sledují uchazeči o práci a všichni ti, kteří chtějí změnit práci, je hodnocení firmy a firemní zkušenosti. Sice si to mnohé firmy neuvědomují, ale je opravdu pravda, že se zaměstnanci, respektive potencionální zaměstnanci, dívají na hodnocení, které je k dispozici například na internetu. O zaměstnavatelích se tak dělá jistý obrázek, také se dělá obrázek o tom, jak to asi funguje na pracovišti nebo jaké je vytvořené pracovní prostředí.

Zaměstnavatelé to nemůžou mít uchazečům o práci za zlé, přece jenom i oni se dívají na sociální sítě na jejich profily, z nichž poznávají, jací asi uchazeči o práci jsou.

Plat

Finanční ohodnocení je samozřejmě další velice důležitý bod, podle kterého se lidé rozhodují, jestli mají nebo nemají odeslat životopis či jestli mají nebo nemají nastoupit do dané práce. Díky zaměstnanecké krizi, kdy je pracovních pozic k dispozici opravdu mnoho, jsou platy poměrně vysoké, jelikož zaměstnavatelé nechtějí přijít o své stálé zaměstnance. I nováčkům však nabízí skvělé platy, které jsou pro ně motivací, proč v práci zůstat a být dobrým.

Benefity

Třetí věc, o kterou se lidé zajímají při výběru zaměstnání, jsou benefity. V současné době se nabízí opravdu atraktivní benefity, patří k nim například třináctý a čtrnáctý plat, také delší dovolená nebo příspěvky na sport, knihy či bydlení a dopravu.