Novinky

Jak na spokojený život s amazonským papouškem

Život s papouškem, zejména s velkým druhem, opravdu není jednoduchý. Což si většinou začínající chovatelé neuvědomují. Ti si myslí, že stačí koupit pořádně velkou venkovní voliéru, která se ideálně postaví z hliníkových profilů ze stavebnice Aluhobby, a tím to hasne. Jenže koupí venkovní voliéry to teprve začíná. Každý chovatel papoušků musí ještě předtím, než dojde ke koupi okřídleného společníka, zvážit svou finanční situaci i časové možnosti. Papouškové totiž nejsou ptáci, kteří by nevyžadovali žádnou pozornost. Svou pozornost vyžadují podobně jako psi, jen jsou často finančně náročnější.

Zejména pokud si pořídíte amazoňana žlutohlavého surinamského. Jedná se o velice líbivého papouška, kterého si jde poměrně hravě ochočit, zároveň ho rychle naučíte mluvit. A dokonce ho zvládne i začátečník, pokud tedy ví, jak na spokojený život s amazonským papouškem.

Dopřejte mu dostatek prostoru

Pokud uvažujete nad koupí zmiňovaného papouška, měli byste mu připravit dostatek prostoru. To je totiž základní kámen vedoucí ke spokojenému životu s amazoňanem. Nepostačí vám tedy jenom ptačí klec, ale svému budoucímu společníkovi musíte postavit skutečně velkou venkovní voliéru. Pokud bude voliéra menší, měli byste ho denně pouštět po místnosti. Ostatně to dodržujte i tehdy, kdy máte voliéru větší. Papoušek se skvěle protáhne.

Výživná strava

Papouška si získáte i tím, že mu budete chystat skutečně výživnou stravu. Ta by neměla postrádat dostatek ovoce a zeleniny. Díky této stravě si udrží pevný imunitní systém a neskolí je žádná nepřízeň počasí, pakliže je máte venku ve voliéře.

Dělejte mu společnost

Jak již bylo zmíněno, papouškové nejsou společníci, kteří by nepotřebovali vaši společnost. Právě naopak – vaši společnost potřebují, jinak nejsou spokojení. Vyžadují nejen společnost, ale také dostatečnou péči. Jen tak vás může papoušek pojmout za svého partnera.