Novinky

Jak osadit pistolový kolimátor krok po kroku

Věděli jste, že kolimátor vám pomůže zlepšit a zefektivnit vaši střelbu? Problém však může nastat při jeho osazování na zbraň. Zjistěte, jak postupovat v případě kolimátorů značky Holosun.

Na jaké zbraně lze kolimátory využít?

Kolimátory Holosun pro skryté nošení můžete využít společně se zbraněmi OR. Tyto zbraně bývají někdy označovány také jako optics ready a mají z výroby na závěru přípravu na kolimátor.

Co je ke správnému osazení potřeba?

Postup osazení kolimátoru je poměrně jednoduchý. Připravit si budete muset montážní destičku podle výrobce a modelu dané pistole. Kolimátory Holosun jsou přitom do jisté míry kompatibilní s montážní destičkou pro Shield – RMS. Je však nutné provést drobnou úpravu.

Tato úprava spočívá v upilování aretačních bodů. I když se nejedná o úplně ideální řešení, je plně a bez jakýchkoliv problémů funkční.

Pokud k této variantě z nějakého důvodu přistupovat nechcete, můžete si zakoupit originální destičku od Holosunu, která umožní provést bezproblémovou montáž.

Tipy na 2 kolimátory

Na závěr ještě zbývá vybrat si vhodný pistolový kolimátor. Na následujících řádcích vám proto doporučíme hned dva modely.

Prvním z nich je Holosun HS407K, který nabízí osnovu o velikosti tečky 6 MOA. Jedná se tak o ideální variantu pro zbraně kompaktních rozměrů.

Pokud používáte spíše competition zbraně a střílíte na vzdálenost větší než 20 metrů, doporučujeme spíše kolimátor HS507K, který nabízí tečku o velikosti 2 MOA. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.