Cestování

Jak vybírají cestovní kufry muži a ženy?

Tušíte správně. Mnoho žen se více zaměřuje na design. Mužům zase vyhovuje menší, praktický kufr. Podívejme se, co je třeba řešit při výběru kufru.

Zejména pro ženy je vzhled kufru velmi důležitý. Rády vsází na originální model cestovního kufru s barevným vzorem. To má i velmi praktický význam. Pokud zvolíte ojedinělý vzor, zmenšujete si tak pravděpodobnost, že vám na letišti vašeho zavazadlo zamění se zavazadlem jiné osoby. Na trhu je v dnešní době opravdu celá řada zavazadel s moderním barevným potiskem. Elegantní řešení nabízí originální obaly na kufr. To je také skvělé řešení, které rázem promění váš běžný kufr ve stylový doplněk. V případě klasického modelu cestovního kufru se doporučujeme opatřit tento kufr praktickou jmenovkou. Palubní kufry splňují požadavky zavazadla na palubě letadla. Výhodné jsou i sady cestovních kufrů.

Organizace prostoru uvnitř kufru

Určitě je dobré si všimnout, jakým způsobem je řešen vnitřní prostor cestovního kufru. Pokud má kufr postranní kapsy, jistě to uvítáte. Výhodou jsou i vnitřní popruhy, které zabrání zmačkání oblečení při jeho převozu a vnitřní dělící síťovaná přepážka na vnitřní straně víka. Součástí kvalitního cestovního kufru je vyztužené dno. Kvalitní cestovní kufry mají být vybaveny vyztuženým dnem. Dokáže zorganizovat vnitřní prostor pomocí různých přihrádek a kapes. Některé kufry nabízí i možnost oddělení mokrých a špinavých věcí od čistých a suchých. Můžete se také zaměřit na vychytávky jako je vestavěné ramínko nebo zrcadlo. Dají se také dokoupit vnitřní organizéry v podobě packing cubes.

Kufry na cestování a jejich vybavení

Součástí zavazadla je standardní vybavení pro komfort a bezpečí přepravovaných věcí při cestování. Kufry na cestování dnes mají vesměs praktická kolečka. A čím budou větší, tím pohodlnější bude jízda s kufrem. Cestovní kufry se dvěma kolečky velmi snadno překonají obrubníky a nerovnosti povrchu. Kufry se čtyřmi kolečky zajistí bezproblémovou manipulaci všemi směry i v přeplněných prostorách. Vyžadují však rovný povrch. U koleček je důležitý materiál. Pogumovaná kolečka jsou zárukou tichého pojezdu. Rukojeť musí být vysunovací, vybavena pojistkou proti zpětnému zasunutí. Na kratší a delší straně kufru má být umístěno polstrované madlo. Bezpečnostní systém zavazadla zajistí integrované kombinační zámky, které zajistí jezdce zipu, nebo visací zámky zamykající jezdce k sobě. Dobré je kufr vybavit TSA bezpečnostním numerickým zámkem.