Výběr nočního vidění je poměrně obtížný. Na trhu totiž naleznete nepřeberné množství druhů. V tomto článku vám ukážeme ty nejpoužívanější a nejlepší.
Není noční vidění jako noční vidění. Parametrů je velké množství. I zkušený myslivec se tedy může v nepřeberné nabídce snadno ztratit. Proto jsme pro vás připravili krátkého průvodce, který vás provede světem nočních vidění.
Noktovizor (analogové noční vidění)
Drahé, ale velice kvalitní noční vidění. Právě takový je noktovizor. Přístroj se skládá z fotokatody. Právě odtud vstupuje zbytkové světlo, které je následně převedeno na elektrony. Mikrokanálový zesilovač je znásobí až 100 000x a vytvoří tak kvalitní finální obraz. Funguje bez přísvitu a nabízí vysokou životnost. Abyste jej ale mohli používat, musíte jej zaregistrovat na Policii ČR.
Digitální noční vidění
Moderní způsob, který je i velice dostupný. Funguje podobně jako digitální kamera a fotoaparáty. K zesvětlení obrazu používá procesor CCD. Výhodou je zejména jejich nízká cena, možnost nahrávání a velké množství nastavení. Mezi oblíbené produkty v této sekci patří například noční vidění Pard.
Další oblíbené technologie
Jak jsme psali na samotném začátku, technologií je nepřeberné množství. V řádcích níže tedy zmíníme další oblíbené:
- Termovize – termovize zpracovává infračervené světlo. Na obrazovce tak můžete snadno rozeznat zvířata i osoby. Termovizní noční vidění mají zpravidla extrémní dosah a lehkou konstrukci.
- Přísvit – noční vidění vyzařuje pro člověka neviditelné světlo. Toto světlo pak zesvětlí celou scénu. Cena se pohybuje v rozmezí od dvou tisíc do desítek tisíc korun.
- Předsádka – tento typ přístroje můžete jednoduše uchytit na jakékoliv optické zařízení včetně videokamery či puškohledu. Díky transformaci vstupního světla a jeho zesílení tak můžete dosáhnout kvalitního obrazu i ve zhoršených světelných podmínkách.