Technologie

Proč by měl mít každý alergik rekuperační jednotku ve svém domově?

I když se alergie dostavují ve velkém především v době jara, někteří alergici nemají klid ani v jiných částech roku, jelikož jsou alergičtí například na prach nebo roztoče a plísně. A to bohužel nejsou typické jarní alergeny, které by se vyskytovaly jenom v určité části roku. Alergeny dokážou člověka pořádně potrápit, a to hlavně tehdy, když se vyskytují v prostředí, ve kterém se naprosto běžně pohybujeme. Pokud jste alergikem, jistě se ptáte, jestli lze předcházet probděným a prokašlaným nocím. A my pro vás máme jasnou odpověď – ano, jde to. Stačí si jen pořídit rekuperační jednotku, na kterou lze nyní dokonce získat i dotaci!

Co je to rekuperace?

Možná jste o rekuperaci doposud neslyšeli. Jedná se o úsporné zařízení, které rapidně snižuje energetickou náročnost rodinného domu čili jinými slovy pořádně šetří vaši peněženku. Je však také pravdou, že se jedná o zařízení, díky kterému nemusíte klasicky větrat tak, že otevřete okno a společně s hlukem zvenčí pustíte dovnitř i alergeny. Jedná se o řízené větrání, kdy z jedné strany do rekuperační jednotky putuje vzduch zvenčí, který je čerstvý a který se uvnitř rekuperační jednotky vyčistí, a z druhé strany putuje vydýchaný vnitřní vzduch, se kterým se čerstvý a už čistý vzduch promění.

Co přináší rekuperace alergikům?

Rekuperace je pro alergiky opravdu zázrakem. A to především proto, že rekuperace přináší do domácnosti čistý vzduch bez prachu, smogu, pylů a dalších alergenů. Vzduch je naopak velice příjemný a nedráždivý, tudíž jsou zaručeny klidné noci i rána. Díky rekuperační jednotce se budete moct rychle rozloučit s probdělými nocemi, které vždy znepříjemňoval plný nos.

Díky tomu, že rekuperace reguluje teplotu i vlhkost v domácnosti, nebudete muset už nikdy bojovat s plísněmi. Ty nebudou mít důvod se nijak tvořit. Pro úsporu energií je poté vhodné i kombinovat s tepelným čerpadlem, aby účty za elektřinu nebyli vysoké.