Novinky

Jak zařídit pokojíček pro děťátko

Brzy vám do rodiny přibyde přírůstek a vy již přemýšlíte nad tím, jakou podobu by měl mít dětský pokojíček? Podívejte se na to, jak vkusně zařídit pokojíček pro nejmenšího člena vaší rodiny. Obrazy nejsou to jediné, co místnosti vdechne útulnost.

Vyberte si ústřední motiv a barvy

První část rozhodovacího procesu vás zavede do bytového studia. Tam budete řešit základní pojetí a styl pokojíčku. Budete si přát volit umírněné barevné tóny, které se spolu skvěle doplňují? V současné době frčí také originální fototapety na zeď. Stačí tedy neutrální nábytek a originálně pojaté tapety a máte atmosféru pokojíčku zařízenou. Jaké barvy budou mít v dětském pokoji hlavní slovo? Obligátní béžová a příjemná hnědá se mohou stát dobrým odrazovým můstkem.

Proč béžová a hnědá?

Proč zrovna tyto dvě barvy? Působí zklidňujícím dojmem, což se v době, kdy je děťátko malé, velmi hodí. Pokojíček se stane dokonalým útočištěm a místem, kde bude mít dítě svůj bezpečný a oblíbený kout. Navíc se béžová a hnědá výborně kombinují i s dalšími barvami. Jedná se o příjemné a harmonické odstíny, které se mohou objevit na nábytku, podlaze i tapetách.

Jak vyřešit šatní skříň

Když vybavujete dětský pokojíček pro miminko, většinou se jako šatní skříň a zároveň přebalovací pult používá komoda. V ní budete mít uskladněné všechny potřeby pro miminko. Můžete ale tento krok přeskočit a ve stejném designu jako další nábytek nechat rovnou zhotovit i šatnu. Snažte se, aby bylo možno měnit její dispozice, a aby rostla spolu s dítětem.

Doplňky budou přibývat

Samozřejmě je třeba počítat s tím, že se brzy ve vašem dětském pokoji s miminkem zabydlí také hračky. Ty můžete uložit do jednoduchých skříněk nebo policových systémů, kde je bude mít dítě v budoucnu stále přístupné.

Dětský pokojíček je pro začátek dobré vybavit v neutrálních barvách, které působí harmonicky. Pomohou vkusně řešené kousky nábytku, ale i tapety.