Cestování

Jaké ubytování Krkonoše nabízí?

Krkonoše patří k nejvyšším horám, zejména díky Sněžce, která je nejvyšší horou naší republiky. Hory lemují skalnaté hřebeny, údolí, lesy louky a vodopády s nádhernou krajinou. Ročně do těchto míst zavítají řádově miliony milovníků turistiky, cyklistiky, lyžování či jízdy na běžkách.

Samozřejmostí proto musí být vytvoření ubytovacích zařízení, aby znavený turista měl na konci dne, kde složit hlavu a nabrat nové síly na druhý den. Na výběr máte hned z několika druhů provozů, které vám zajistí ideální dovolenou jak v létě, tak v zimě, ve všech koutech Krkonošských hor. Například mezi nejoblíbenějšími zimními destinacemi pro ubytovaní Krkonoše nabízejí lokality jako Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Pec pod Sněžkou. V každé z těchto lokalit můžete vybírat z těchto typů zařízení pro svůj ideální pobyt.

Hotel

Pro ty, kteří chtějí mít svoji letní či zimní dovolenou bez starostí je tento druh provozu ideální. Tří nebo čtyřhvězdičkové hotely vám nabídnou dostatečný komfort nejen k aktivní, ale i k odpočinkové dovolené. Na vás je pouze zvolit si ten správný druh stravování, ten pravý bar v hotelu (pokud jich je více na výběr) a využívat nabízených služeb, jakými jsou třeba wellness zóny, kterými dnes disponuje, kdejaký hotel.

Penziony

Pokud plánujete delší rodinný pobyt a užít si například lyžování či letní turistiku, je penzion přesně pro vás. Typ ubytování, který může nabídnout takové služby ubytování jako hotel, ale nemusí disponovat restauračním provozem, pouze místností pro stravovaní.

Apartmány

Pokud jedete na hory jako rodina nebo jen v páru či dvou, může být apartmá dobrou volbou. Apartmány přináší větší a privátnější prostor. Část pro spaní je oddělena od obývací, která je navíc doplněna o vybavenou kuchyňskou linku, kde si můžete uvařit v zimě horký čaj, v létě vychladit pivo v lednici nebo, pokud je chuť, připravit snídani, oběd, případně večeři. Ideální ubytování pro ty, kteří nepotřebují komfort hotelu a chtějí mít více domácí prostředí.

Chaty a chalupy

Pokud si však chcete užít maximální soukromí, jsou chaty a chalupy tím pravým. Vybírat můžete chaty pro dva, čtyři nebo i dvacet jedinců. Chaty jsou většinou rezervovány na týdenní pobyty, zejména v létě. Některé dokonce nabízejí venkovní bazén nebo posezení s grilem a není již takovou vzácností mít vybavení doplněné o nějaký druh wellness, jako například vířivku nebo saunu.

Na výběr, máte v Krkonoších opravdu pestrou paletu ubytování, která nekončí jen těmito čtyřmi typy. Přidat můžeme ještě ubytování v kempu nebo v soukromí či hostelu. Zvolte si tedy to správné místo pro nocleh, sedněte například do svého SUV auta a vyjeďte na svoji pohodovou dovolenou Krkonoš. Vždyť místa je tam dost.