Cestování

Pár objevil unikátní duhovou bažinu

Jen si to představte, jen tak se procházíte se svým protějškem po lese a v tom narazíte na neuvěřitelnou duhovou bažinu, kterou jste ještě nikdy předtím neviděli.

Bažina jakou svět neviděl

Tak přesně toto se stalo jednomu páru v americké Virginii. Ten se procházet ve First Landing State Partk, když v tom najednou narazil na bažinu, která se na slunečním světle neuvěřitelně třpytila. Fotky z ní okamžitě umístil na sociální síť a než se z procházky vrátili, stal se z ní neuvěřitelný virál.

„Procházeli jsme se lesem a najednou jsme, poprvé v životě, uviděli duhový bazén,“ říká pro desénový a ekologický web Inhabitat Brent Rossen, jehož přítelkyně fotku pořídila. Proč vlastně bažina tak neuvěřitelně zářila? Vysvětlení přinesl jeden z průvodců po bažinách jménem Jeff Ripple.

Nejbarevnější hladina

Podle jeho slov se jedná o přítomnost esenciálních olejů, které v bažině vznikají rozkladem vegetace. Během procesu vzniká kyselina taninová a tenký film na hladině, pokud na tuto vrstvu zasvítí sluníčko, začne hrát neuvěřitelnými barvami. Trvá to poměrně dlouho, než se taková vrstva vytvoří a je velmi náchylná na zničení. Stačí jen jedno zafoukání větru a duha okamžitě zmizí.

Podobné jevy se prý vyskytují na mnoha místech, ale je nutné, aby skutečně perfektní podmínky a to někdy trvá i několik let. To co se prý povedlo vyfotografovat páru se podaří vidět tak jednou za tři až čtyři roky.

TIP: Share new leaks