Novinky

Jaké vybavení potřebujete k rýžování zlata?

Ano, skutečně píšeme o rýžování, o populární metodě získávání zlata, která byla na vrcholu během zlaté horečky v 19. století. Pokud si myslíte, že tento způsob získávání zlata zmizel v propadlišti dějin, jste na omylu. Stále je nespočet zlatonosných řek, které můžete využít k rýžování zlata a najdete jich celou řadu i u nás. Vodní tok odnáší kousky zlata a ukládá je na konkrétních místech, kde čekají na to, až je šikovní prospektoři objeví. Ačkoliv se stále najdou ti, které rýžování živí, jde zejména o skvělou zábavu, které se můžete věnovat i vy.

Připravte si potřebné vybavení

Těšíte se na zlatý poklad? Připravte se na to, že zlatinky získané rýžováním mohou být menší než zrnko pisku, ale může jít i o plíšky větší než milimetr či dokonce o zlaté nugety. Nemyslete si, že na první expedici za zlatem budete mít hned úspěch, důležitá je trpělivost a správné vybavení. Dříve měli prospektoři k dispozici jen obyčejné rýžovací pánve, vy můžete mít mnohem kvalitnější vybavení, které vám rýžování zlata velmi usnadní.

Pokud jste už zkoušeli hledat poklady za pomoci detektoru kovů, věřte, že rýžování zlata je stejně vzrušující a když najdete první zlaté plíšky, budete štěstím bez sebe. Veškeré vybavení i informace potřebné k rýžování zlata vám poskytne portál Rawgold.eu.

Základem je investice do potřebného vybavení. Můžete si zde pořídit rýžovací pánve, které se pro rýžování používají. Pokud si chcete ušetřit práci a bolavé ruce, skvělou volbou je rýžovací splav, který umožní snadno separovat těžké frakce ze sedimentu. Kromě toho se vám nabízí také rýžovací rohože, kapesní váhy, čelovky a další potřebné vybavení.

Chtěli byste mít doma zlato, které bylo získáno rýžováním? Na webu si ho rovněž můžete koupit. Narazíte zde na zajímavosti a články, které vás seznámí se základy a poradí vám, jak správně postupovat. Je velmi vzrušující se vydat na vaše první rýžování a jakmile budete úspěšní, stane se z toho posedlost, která vás nepřestane bavit. Investice do vybavení pro rýžování není velká a získáte skvělý koníček, který můžete provozovat jak sami, tak i s rodinou nebo přáteli. Staňte se moderním prospektorem a získejte zlato z přírody aniž byste si ho museli kupovat.

Úvodní foto: Nate Cull from Christchurch, New Zealand, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons