Novinky

K čemu slouží dezinfekce? Hodí se nejen na ruce a na povrchy

Dezinfekce se pro některé skupiny obyvatel stala naprosto nezbytným společníkem. Věděli jste ale, že slouží nejen k efektivnímu čištění rukou a povrchů?

Dezinfekce najde uplatnění v celé řadě odvětví. A během posledních dvou let jsme se přesvědčili, že se velice hodí i v domácnosti. K čemu všemu ji ale můžete použít a v jaké podobě se dá pořídit? Na několik praktických případů se podíváme v následujících řádcích.

Dezinfekce na povrchy

Mezi nejčastější způsoby použití patří především ošetřování povrchů. Dezinfekce na povrchy se přitom používá nejen ve zdravotnictví, ale také v domácnostech. Tam se vám bude hodit především pokud máte doma alergika. V tomto případě totiž umí vaši domácnost dokonale zbavit všech virů a bakterií. Záleží ale také na tom, jestli ji používáte správně. Pokud se budete řídit pokyny uvedenými na balení, pak byste s dalším šířením nepříjemných virů ve vaší domácnosti neměli mít sebemenší problémy.

Dezinfekce na ruce

Asi nejčastější způsob dezinfekce. Za poslední dva roky ji totiž můžeme vidět téměř všude. Někteří odborníci dokonce doporučují, že bychom ji měli používat i doma. Jak se ale říká – všeho s mírou. Pokud totiž budete dezinfekci na ruce používat příliš často, mohly by se u vás objevit nepříjemné zdravotní potíže. Může jít buďto o méně agresivní formy v podobě vysoušení dlaní. Svědění ovšem později přechází například v infekci nebo zánět. Dezinfekce na ruce tedy patří mezi skvělé pomocníky nejen v chřipkové sezóně, ale rozhodně byste to s ní neměli přehánět.

Dezinfekce prádla

Dezinfekce na prádlo zpravidla nenajdete v té samé podobě jako výše zmiňované dezinfekce na povrchy. Zatímco u povrchů jde o roztok, dezinfekce na prádlo je většinou šikovně ukryta v pracím prášku. V jednom balení si tak pořídíte jak prací prášek, tak účinnou dezinfekci. Ušetříte tak nejen peníze, ale také čas a starosti s tím spojené.