Novinky

Proč by mělo být vaší prioritou firemní logo?

Budování firmy se bez dobře vytvořeného loga neobejde. Neposlouchejte něčí rady, že jde podnikat i bez toho. Vy jste přece těmi, kteří chtějí, aby si vás lidé zapamatovali a spojovali právě s vaší značkou.

Odlišujete se tím od konkurence! A logo odráží i kvalitu vašich produktů, dodává jim na specifických vlastnostech a dopřává řadu pozitivních doporučení.

Logo přitáhne pozornost

Ať už chcete nebo ne, logo je první, které dělá dojem. Identifikuje vás a podporuje loajalitu – právě díky němu se stanete lehce zapamatovatelnými. Digitální agentura má tvoření loga jako hlavní doménu.

Logo může rychle upoutat pozornost diváků a zajímavým způsobem sdělit hodnoty vaší společnosti. Je prvním představením společnosti spotřebitelům. Pokud je dobře navrženo, vzbudí zájem veřejnosti. Každý se tak bude chtít o firmě dozvědět více.

Nemyslete si, že je design loga pouze součástí firemní značky. Napsat by se o něm dal příběh, je to zkrátka a jasně vaše identita. A barvy, fonty a další grafika navíc vytváří živnou půdu pro tento příběh.

Tyto prvky se později přenesou z vašeho loga na všechny vaše pracovní materiály – hlavičkové papíry, vizitky, vstupní stránky, atp.

Logo je symbolem, který zákazníci používají k rozpoznání vaší značky.

Dobré logo je vizuální a esteticky příjemný prvek – vyvolává pozitivní vzpomínku na vaší firmu.

Oddělí vás od konkurence

Logo o vaší společnosti zákazníkům říká, proč je vaše firma jedinečná. Možná je ve vašem městě 50 dalších podniků, ale vy se musíte naučit způsobům, jak vynikat.

Správně navržené logo společnosti dokáže prostřednictvím zapamatovatelné ikony a písma sdělit vše o charakteru a zázemí společnosti až po její poslání.

Jinými slovy, vaše logo vyjadřuje postoje a ukazuje spotřebitelům, proč nejste jako ostatní, ale lepší.

Jak vaše značka poroste, stane se známějším i vaše logo. Kdo vám může pomoci? Reklamní agentura – ta vám poskytne tvorbu loga na profi úrovni. Logo tak vytváří dojem, že jste důvěryhodní a dostupní pro pestrou škálu uživatelů.